yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
2 Haziran 2020 Salı
SON HABERLER
Sibel Uyar :  Yeter Paramız Var!

Sibel Uyar : Yeter Paramız Var!

 

 

Belediyenin yanındaki Urit Kahve’de bu sabah  Besim Uyal , Talat Kutlukaya , Mehmet  Kutlay  ve arkadaşları çay içerken Başkan Uyar  sohbete katıldı ve önemli mesajlar verdi. En önemli mesaj “Yeter paramız var” mesajı oldu. Prim uygulaması ile Belediye çalışanların gelirlerinde anlamlı fark yarattıklarını söyleyen Başkana eski   Başkan kaç Belediye çalışanı olduğunu sordu: 530 yanıtı alınca da kendi Başkanlığı zamanında yani 1958 de Urla nüfusu 12.500 iken 38 Belediye çalışanı olduğunu söyledi. Şimdiki nüfusa göre 150 çalışandan çok daha fazla olması yeni görevlerin ve farklı hizmet anlayışının zaman içinde oluşması ile izah edildi.  Daha iyi kalitenin artık personel seçiminde de önemli olduğundan bahsedildi. Para konusunda mali Müşavir Mehmet Kutlay’ın da yardımına değinen Başkan güneşli havanın tadını çıkartıyordu. Dokuz ay önce haciz memurlarından şikayet ederken bugün anlaşılan dizginlere hakim.

Büyükşehir Belediyesinin Meydandaki onarılan  eski mavi SSK binasında yakında tüm yarımadaya hizmet verecek bir hizmet ünitesi olarak yerleşeceğinden bahsetti.

 

Özgüvenli ve keyifli olduğu her halinden anlaşılan Başkan  bir yat limanının yakında Çeşmealtı’nda yapılacağının bilindiğini ve Kocasahilde de bir yat limanının inşaatı için yakında gelişmeler olacağını umdundan bahsetti.  İki yat limanın Urla kıyısında  kaydadeğer bir canlılık yaratacağı kesin.  Özbekte 1000lik planın da en kısa sürede açıklanacağı haberini verdi. Urlada bir Anaksagoras heykeli konusunda da bir yer bulunacağı haberini paylaştı: “Anaksagoras’ın heykeli çalışma masamda duruyor” dedi.

 

Hakkında Mahmut Tolon

Bir yorum

  1. iskender orbay

    para varda, sizde hizmet edecek rota yok. hep dış kumandalı masa başındasınız. bir gün tek başınıza görevli olduğunuz kasabayı gezip, eksikleriniz ile ilgili not alıp, sonrada bunu vatandaş ile paylaşsanıza. . o zaman görelim, siz kasabanın görevlisi olarak neyin hizmetinde olacaksınız. boş lafa karınlar tok bayan başkan. birde eleştiriye açık olmak yürekliliğini öğrenmeniz gerek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*