yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
8 Ağustos 2020 Cumartesi
SON HABERLER
Seferihisar’da Tunç Soyer Yeniden Başkan

Seferihisar’da Tunç Soyer Yeniden Başkan

Seferihisar’da Tunç Soyer’in kazanmasının kesinleşmesiyle ilçede kutlamalar uzun süre devam etti. Tunç Soyer’in teşekkür konuşmasından sonra kutlamalar devam etti.

Özgeçmişi,
1959 yılında Ankara’da doğdu ve çocukluğundan itibaren İzmir’de yaşadı. Bornova Anadolu Lisesi’ni ve ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni iyi dereceyle bitirdi. Biri İsviçre Webster Kolej’de “Uluslararası İlişkiler” ve diğeri Dokuz Eylül Üniversitesi’nde “Avrupa Birliği” alanlarında olmak iki yüksek lisans yaptı.

Üniversite yıllarında Ankara Sanat Tiyatrosu’nda oyuncu ve yönetmen asistanı, Türk Haberler Ajansı’nda da muhabir olarak çalıştı.

Eğitimini tamamladıktan sonra beş yıl boyunca turizm sektöründe görev yaptı ve sektörün önde gelen tesislerinde genel müdürlük yaptı. Aile şirketiyle 1991 yılında Seferihisar’da bir tatil köyü kurarak dokuz yıl boyunca yönetti.

Bornova Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı’nda yedi yıl boyunca yönetim kurulu üyeliği, ardından üç yıl boyunca Başkanlık görevi yürüttü.

2003 yılında Avrupa Birliği’nden İzmir’e temin edilebilecek mali kaynaklar konusunda hazırladığı raporunu dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina’ya sundu ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı olarak çalışmaya başladı.
2004-2006 yılları arasında İzmir Ticaret Odası’nda Dış İlişkiler Müdürlüğü ve Genel Sekreter Yardımcılığı yaptı.

2006 yılında Dışişleri Bakanlığı tarafından EXPO 2015 İzmir Yönlendirme Kurulu ve Yürütme Komitesi Genel Sekreterliği görevi verildi.

2009 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’nden Seferihisar Belediye Başkanı seçilen Tunç Soyer, uluslararası yerel kalkınma modeli Cittaslow (Sakin Şehir) hareketini Türkiye’ye taşıdı ve tüm coğrafi bölgelere yayılmasını sağladı.

Evli ve iki kız çocuk babası olan Tunç Soyer çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca biliyor.

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*