yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
6 Haziran 2020 Cumartesi
SON HABERLER

Seferihisar’da İnternet dolandırıcılığı, dikkat

Seferihisar’da İnternet dolandırıcılığı, dikkat
İnternet sitesi kurarak vatandaşları dolandıran sahtekarlar. Seferihisarlı iki vatandaşı da tuzağa düşürdü. Hıdırlık Mahallesi 60 Sokak’ta oturan 14 yaşında Mustafa Esmeray, internet sitesi ilanında 70 TL’ye bir spor ayakkabısı gördü ve bu ayakkabıyı almak için okul harçlıklarından biriktirdiği parayı ödedi. Kargo ile gelen ayakkabının kutusunu açtığında ise içinden pazarda 20 TL’ye satılan ve numarası uygun olmayan bir çift ayakkabı ile karşılaştı. Talihsiz çocuk, “Ben kandırıldım, başkaları kanmasın. İnternet üzerinden sakın alış veriş yapmayın” dedi.

ÇAKMA ÜRÜNLER
Yine Seferihisarlı bir işadamı da bazı televizyon ve radyo reklamlarında 2200 TL’den başlayıp 99 TL’ye kadar düşen telefonlardan siparış verip parasını ödedi. Kargo geldiğinde ise kutudan içinde cihaz bulunmayan, boş bir telefon kabı çıktı. İki vatandaş da sipariş verdikleri telefonları çevirdiklerinde herhangi bir sonuç alamadı.

Yetkililer vatandaşları uyararak, “Kontrol etme şansınızın olmadığı bir ürünü asla satın almayın. Çünkü kargolar size kapalı olarak teslim ediliyor. Açtıktan sonra iade şansınız da olmuyor” dediler.

Dolandırıcıların yasal takipten kurtulmak için ürün gönderdikleri, ancak bu ürünlerin ilanı verilenlerle aynı olmadığı ifade edildi.

Hıdırlık Mahallesi’nde yaşayan 14 yaşındaki Mustafa Esmeray, 70 TL’lik spor ayakkabı siparişi verdi. Ancak kendisine pazarda 15-20 liraya satılan ve Çin malı olduğu sanılan bir ayakkabı gönderildi.

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*