yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
4 Haziran 2020 Perşembe
SON HABERLER
Seferihisar turizm sorunlarının çözümü için önemli bir adım attı

Seferihisar turizm sorunlarının çözümü için önemli bir adım attı

Seferihisar turizm sorunlarının çözümü için önemli bir adım attı

Yerel seçimlerden önce gündeme gelen sahildeki restoran ve lokanta sahiplerinin bir dernek çatısı altında örgütlenmesi projesi hayata geçiriliyor.

Bu amaçla Sığacık Palmiye et lokantasında önceki akşam bir araya gelen işletme temsilcileri teker teker söz alarak turistik bölgede yaşanılan sorunları ve çözüme yönelik önerilerini dile getirdi. Sorunların çözümü ve bölge turizminin canlandırılması amacıyla bir dernek çatısı altında toplanılmasına karar verdiler.

Toplantıya bölgenin en eski kuruluşlarından olan Dağ Restoran, Liman Restoran, Burç Restoran, Ar Tesisleri ve Yakomoz tesisinin sahipleri ile diğer işletmeciler katıldı. Konuşmacılar, sorunların bireysel çabalarla çözümlenemediği konusunda görüş birliğine vardı. Dernek çatısı altında hareket edildiği takdirde pek çok sıkıntının aşılabileceği, kaymakamlık, belediye, emniyet ve jandarma gibi kuruluşlarla daha etkin görüşmeler yapılabileceği belirtildi. Görüşmelerr sonunda dernek çatısı altında toplanılması oy birliği ile kabul edidi.

İŞLETMELER KATILACAK

Kurulması için ilk adımın atıldığı derneğe alkollü ve alkolsüz olarak bölge turizmine hizmet veren veya bundan sonra hizmet verebilecek tüm işletme sahiplerinin katılabileceği belirtildi.

Derneğin en kısa sürede kurulması ve tüzük hazırlanması için geçici dernek yönetimi seçildi. Geçici yönetime Ercan Ergün,Nevzat Güldoğan,Mustafa Ar,Sadık Özdemir ve Sinan Salman’ın öncülük etmesine karar verildi.

İkinci toplantı Mustafa Ar-Ar tesislerinde 09 Şubat 2015 akşamı saat 19.30’da gerçekleştirilecek. İlk toplantıya katılamayan veya haberleri olmayan işletme sahipleri Ercan Ergün’e 0530 761 7761numaralı telefon ile ulaşıp irtibata geçebilecekler.

TOPLANTIYA KATILANLAR

Mustafa Ar-Ar Tesisleri
Levent Özcan-Milos
Özgür Oktay-Urcan Restoran
Akdeniz-Liman Restoran
Aziz Gürer-Yakamoz
Nevzat Güldoğan-Liman Restoran
Sadık Özdemir-Burç Restoran
Sinan Salman-Dağ Restoran
Hüseyin Ercan-Palmiye
Mehmet Ersay-Rıhtım
Mehmet Ersay-Pier One
Ercan Ergün-Mavisu Cafe Bar

GEÇİCİ DERNEK YÖNETİMİ

Ercan Ergün
Nevzat Güldoğan
Mustafa Ar
Sadık Özdemir
Sinan Salman

İrtibat: Ercan Ergün 0530 761 7761

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*