yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
5 Haziran 2020 Cuma
SON HABERLER
Seferihisar ‘en çevreci ve örnek kent’ ödülünü aldı

Seferihisar ‘en çevreci ve örnek kent’ ödülünü aldı

Seferihisar ‘en çevreci ve örnek kent’ ödülünü aldı

Sakin şehir (cittaslow) unvanlı ilçesi Seferihisar’a Uluslararası Cittaslow Birliği, yerel tohumların yok olmaması için verdiği mücadelen dolayı ‘en çevreci ve örnek kent’ ödülünü verdi.

Uluslararası Cittaslow Birliği’nin Hollanda’da gerçekleştirilen yıllık genel kurul toplantısında Seferihisar, Can Yücel Tohum Merkezi ve Tohum Takas Şenlikleri çalışmaları kapsamında 188 üye içinden ‘en çevreci ve örnek kent’ seçildi. Seferihisar Belediye Başkanı CHP’li Tunç Soyer, ödülü, birliğin eski başkanı Luca Marconi’nin elinden aldı. Marconi, Seferihisar’ın, çevre alanında tohumı projesinin dünya çapında diğer Cittaslow’lar için en iyi uygulama örneği olduğunu söyledi. Hollanda dönüşü açıklama yapan Beledile Başkanı Tunç Soyer de “Ulusal komite aldığı kararla bu yıldan itibaren 188 üye kent içerisinde proje yarışması başlattı. Biz de yok olmaya terk edilen tohumlarımızı yaşatmak için verdiğimiz mücadelemizi projelendirerek başvurduk. Yerel tohumun yok olmaması için düzenlediğimiz tohum takas şenliği ve tohumların çoğaltmak için yaptığımız Can Yücel Tohum Merkezi büyük beğeni topladı. En çevreci ve örnek belediye ödülüne layık görüldük. Ülkemizde yaptığımız mücadelenin tüm dünyada takdir görmesi, ödüllendirilmesi ve örnek gösterilmesi bizim için büyük bir gurur oldu” dedi.

Hakkında Yasemin Tutal

Bir yorum

  1. yazın tozdan ,sivrisinekten, kokudan,kışında yağmur yağınca bilhassa çamurdan geçilmeyen burası ,tohum korumuş, öyle mi ? aferim , nasıl başarmışlar. komik işler bu işler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*