yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
23 Ağustos 2019 Cuma
SON HABERLER
Seçim, Meçim
Dedikodu Nalan

Seçim, Meçim

Epeydir yazamadım cancağızlarım. Çoluk çocuk falan  derken  daldım gitti biraz da tembellik yok değil.  Ama bu seçim tekrar heyecanlı olacak. Gelin ben size düşüncelerimi şimdiden yazayım: yarın akşama da, doğru veya yanlış hep beraber değerlendirelim.

 

Akp birinci parti olacak 39.8 ila 40.8 arasında oy alacak. Chp ikinci parti  olarak 27.8 ila 28.8 arasında oy alacak. MHP % 16.5 il 17.5 arasında oy  ile üçüncü parti olacak ve  HDP 10.05 ile % 11 Arasında oy alacak.

 

Heyecanlar, hayaller falan der iken CB hükümet kurma görevini Davutoğlu’na verecek o da MHP desteği veya ortaklığı  ile güvenoyu alacak. Fakat bu ortaklık sonunda CB eski alışıldık tür bir Cumhurbaşkanı olmaya özen gösterecek ve  bir dönem sonra da tekrar seçilemeyecek.   AKP kabuk değiştirecek kısmen dışa yansıyan, kısmen yansımayan şekilde. Parlementer sistem ile yönetileceğiz ve bir anayasa nisbeten çabuk çıkacak. Referandum falan da olmayacak. Benim uzun saç ve kısa akıl ile görebildiklerim bunlar. Sonradan bilen çok olur, önceden bilebilmek de biraz şans işi tabii ama demedi demeyin diye yazdım.

 

Bir arkadaşım  Alaçatı’da sabah gazete almaya giderken sürü halinde gezen köpeklerden biri tarafından ısırılmış.  Urla’da da geçen yaz bir kız çocuğu bisiklet üzerindeyken ısırılmıştı. Serçe ve sincaplar neredeyse kediler yüzünden yok oluyorlar.  Birçok lokantada yemek yemek kedi tacizinden imkansız ve bizde tatil yapmak istemeyen okumuş yazmış turistleri kaçırmamızın ana nedeni bu sokak kedi ve köpekleri.  Artık bu konuya daha netice alıcı şekilde yaklaşmanın vakti geldi geçiyor cancağızlarım.  Bir sürü hastalığa neden olan sokak hayvanları ile imkanı olan tatil geçirmiyor. Ve sanki haklılar da!

 

 

Hepiniz sağlıcakla kalın cancağızlarım . Hayırlı seçimler dilerim. Dedikodu Nalan

Hakkında Mahmut Tolon

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*