yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
8 Ağustos 2020 Cumartesi
SON HABERLER

Sayılar (Numbers) Sinema ve TV ile Dondurma

Cancağızlarım yazın yürüyüş bandında yürürken detektif hikayeleri ve bilim teknik izlemeyi seviyorum.

 

Hem de İngilizce öğreniyorum. Haberler hep tekrar ve genelde günde bir kez 15 dakika izlemek yetiyor. Suç filmleri deyince Amerikan filimlerini veren kanallar var. CSİ ve türevleri güzel de Florida’daki kırmızı saçlı adamın yapmacık hallerinden daral geldi. Esas Sayılar isimli kriminal diziye bir kayda değer bir tepki gelmediğine şaşıyorum bizim toplumdan.

 

Musevilerin hem dahi çıkardıkları hem de insan olduklarını bıkmadan usanmadan bilinçaltına ,üstüne bayana kadar yerleştiren bir dizi. Yetti gare biliyorum ki zaten insan olduğumuzu hepimizin! Arada hatta Çinli Amerikalıların da başarılı insan olduklarını gösteren ve zaten Afrika kökenlilerin de sadece Denzel Washington’dan ibaret olmadığını ve son derece kıvrak zekalı olduklarını bilinç altına kazıyan anektodlar ama illa Museviler. Yahu anladık kardeşim. 15 milyon 7 milyar insan arasında ve anladık TV ve Sinema sektörü sizin elinizde ama bu denli de bıktırmayın bari. Uluslararası Havalimanlarında satılan herhangi bir on kitap alın en az üçünde kahraman veya sevgilisi musevi.

Tamam, tamam anladık. İndependence day filminde bu olay ABD yurtlaşlarının bilinçaltında norm oluşturmak için bir ekstreme kaçmıştı. Tabii ABD Başkanı anglosaxon görünümlü bir oyuncu idi. Musevi baba rolünde genelde sevdiğim Sayılar filminde de musevi baba rolündeki aktör vardı. Oğlu vatan kurtaran dahi, kız arkadaşı da başkanın sekreteri, doğal olarak musevi idiler. Savaşan atik kahraman rolünde de bir Afrika kökenli aktör. Yani özetle insanlık ve bilim ve kurtuluş musevilerden, aksiyon afrikalı amerikalılardan ve lider anglosaksonlar böylelikle dünya yurtdışı yaratıklardan kurtulur. Öylesine fikirler işte: bi de tabii şu supangle tadında dondurma raklamına kızıyorum.

Baştan çıkartacak derecede başarılı maalesef. Sağlıcakla kalın cancağızlarım. D Nalan

Hakkında Mahmut Tolon

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*