yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
26 Mayıs 2020 Salı
SON HABERLER

Rüzgar Enerjisi Kongresine Çeşme’den Katılım

Rüzgar Enerjisi Kongresine Çeşme’den Katılım

TÜRKİYE RÜZGAR ENERJİSİ KONGRESİ (TÜREK) 2014’e Çeşme’den katılma şansı bulduğumuzdan bahsetmiştik.

Yaklaşık bir yıldır çok yakından ilgilendiğimiz rüzgar enerjisi sektörü hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve Çeşme’deki durumumuzu canlı bir şekilde konunun muhataplarına sunma şansı elde edebilmek adına katıldık Kongreye.

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB)’nin düzenlediği TÜREK’in amacı; sektörün sorunlarının çözümüne yönelik olarak özel sektör ve kamu temsilcilerini bir araya getirmek, ülkemizdeki stratejik planlar doğrultusunda Türkiye’deki rüzgar enerjisi sektörünün gelişimine katkı sağlamak, yeni sektör oyuncuları ile tanışmak, mevcut ilişkileri güçlendirmek, sektörel uygulamalar ve araştırmalar ile ilgili en güncel bilgileri edinmek, kamuoyunu rüzgar konusunda bilinçlendirmekti.

Kongrede sektörde yaşanan sorunları, sektörün hedeflerini, fırsatlarını dinledik, çokça bilgi edindik ve dilediğimiz üzere tüm paydaşlarla temas ettik.

Kongrenin başında tanışma fırsatı bulduğumuz EPDK Başkanı Sayın Mustafa Yılmaz, hemen açılış oturumunun ardından bizlerle özel bir toplantı yapma nezaketi gösterdi. Özellikle Sayın Başkan Yılmaz olmak üzere, Başkan Yardımcısı Sayın Ahmet Ocak ve danışmanlarının samimiyetine ve güler yüzüne teşekkür ederiz. Tanıştığımıza çok memnun olduk. Çeşme’de yaşanan sorunlara çözüm konusunda önemli bir adım olduğuna inanıyoruz.

Halkın duyarlılığı ve çözümler konusunda hassas olduğunu ifade eden Sayın Yılmaz, Çeşme görseli üzerinde, planlanan tüm yatırımları temsili olarak gösterdiğimizde sıkıntımızı daha net anladığını ifade etti.
Haberler. com

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*