yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
26 Mayıs 2020 Salı
SON HABERLER
Reisdere’de 2. Etap toki ihalesi iptal edildi

Reisdere’de 2. Etap toki ihalesi iptal edildi

Reisdere’de 2. Etap toki ihalesi iptal edildi

Toplu Konut İdaresi tarafından Reisdere yakınlarında yapılmak istenen, TOKİ evlerinin 2. etabının ihalesinin iptal edildiği açıklandı.
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nden yapılan açıklamaya göre 2. etapta yer alan 603 konut, 4 büfe, 1 adet ilköğretim okulu, 1 adet lise, 600 kişilik cami inşaatı ve alt yapı ve çevre düzenleme işi ihalesi iptal edildi.

TOKİ’den yapılan açıklama şöyle;
“Izmir Çeşme konut projesi ile ilgili olarak ; B1 tipi 879 adet 2+1 ve C tipi 246 adet 3+1 toplamda 1125 adet konut bulunmakta olup; Izmir Çeşme 1. Etap konut projesi ile ilgili olarak ; 1/25.000 ölçekli Çeşme (Izmir) çevre düzeni planı revizyonu değişikliginin iptali ve yürütmenin durdurulması talebiyle açılan sonuçlanmış; Yürütmenin Durdurulması kararı alınmıştır. 1/5.000 ve 1/1.000 ölçekli imar planlarının yürütmelerinin durdurulması talebiyle açılan davalara ilişkin süreç devam etmektedir. Yüklenici tarafından yapı ruhsatının, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından verileceği bilgisi verilmiştir. Yapı ruhsatının alınmasına müteakip işe başlanacaktır. İzmir İli Çeşme ilçesi Reisdere Mahallesi 2. Etap 603 Konut, 4 Adet Büfe, 1’er Adet 32 Derslikli İlköğretim Okulu, 32 Derslikli Lise ve 600 Kisilik Cami İnsaati ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi işi ihalesi iptal edilmiştir.”

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*