yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
4 Haziran 2020 Perşembe
SON HABERLER
Urla Pazar yeri 2. El Motorsiklet ve Mobilya/Kitap  Pazarı! Haydi Başkan!

Urla Pazar yeri 2. El Motorsiklet ve Mobilya/Kitap Pazarı! Haydi Başkan!

Pazaryeri yeni yerine geçtiğinden beri keyifsiz mi keyifsiz. Hafta da bir gün Cuma günleri çalışıyor, diğer günler de uyuyor.

Belediye yetkileri elinde tutmuş. Tezgah sahipleri bir türlü bu yatırımı canlandıramıyorlar çünkü yönetimde karar Urla Belediyesinde. Eh artık yeni bir Bayan Başkan var, bakalım fark yaratacak mı?

Nasıl mı canlanacak? Cumartesi ve Pazar günleri sadece Ege’nin değil tüm ülkenin en büyük kullanılmış motorsiklet ve bisiklet pazarı olabilir bu pazar yeri.

Çok değil 2 ay boyunca mekanı bedava kullandırmak ve reklam bilhassa internet vasıtası ile duyurular bu mekanın popular olmasını sağlar. Sırf gezmek için bile gelir insanlar. Urla’lı motorsiklet tamircilerini ziyaret edin, sadece onların aktif desteği bu fikrin tüm ülkeye bir ay içinde yayılmasını sağlar!

Tezgahlarını hergün satış yapacak hale getirenler de eminim tezgah başına 5 tl /gün gibi cüzi bir katkı ile bu fikri sevinerek destekleyeceklerdir.

Pazartesi Çarşamba arası eski mobilya ve kitap satış yeri olabilir pazar yeri. Bir zaman sonra haftanın 3 günü açık olan bir antika pazarına dönüşür.

Belediyenin dikkat etmesi gereken burada cuma günleri hariç yeni mal satılmasını önlemektir. Duyurmaktır. Ve uzun vadede Belediye elinde kalan tezgahları da satıp yönetimde azınlığa gelmelidir ki tezgah sahipleri verimli olabilsinler.

Vesayet düşüncesi artık kayboldu, kaybolmaya da devam etmelidir. Hizmet zamanıdır gari! Pazar yeri cumartesi pazar 2. El Motorsiklet ve pazartesi Çarşamba arası 2 el Mobilya/Kitap Pazarı olmalıdır. M.Tolon

Hakkında Mahmut Tolon

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*