yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
4 Haziran 2020 Perşembe
SON HABERLER
Mutlu yıllaar – Harika Külçür –

Mutlu yıllaar – Harika Külçür –

Geldi geçiyor yıllar, aylar, günler… Zaman insan uydurması, algısı sanki… Muhasebenin vakti geldi gene. Bu sefer paranın değil ama. Ne yaptık, ne gördük şu fani dünyada sorunsalından. Türkiye’yi konuşmayalım bu sefer. O, daha ciddi ve siyasi yazıların meselesi. Ancak barış ve umutyazılı dilek fenerleri uçurmalı ülkenin her yanında,huzuru dilemeye devam etmeli O’nun için.
​Kişisel hesaplaşmalarımız artı hanesine yazılan puanlarla dolmuştur umarım yılın bu son günlerinde. Korkuları temizleyebilmişizdir değişime direnen. Bunun için niyet de yeter. Yeni birini hayatımıza almak ya da birini çıkarmak daha sancısız olabilir. Ana odaklanmak kolaylaşır zihinlerdeki tilkileri göndererek uzaklara. Beklenti girdabından çıkılır, beklentisizlik denizinde yüzerek. Kabul duygusu, şükür bilinciyle birleşerek; hafifletebilir sahip olduğumuzda bizleri. Ah sağlık… O en büyük zenginlik, hiçbir şeyle değişilmeyen. Hep olsun, parlatsın gözlerimizi ışıl ışıl .
​Artı puanlarımız çok olur demiştim ya hesaplaşmamızda ; dilerim, bu artılar her yıl sonu çoğalarak büyür. Bizi kendimizle barıştıran güneşler açar içimizde. Aşk kamaştırır gözlerimizi. Kahkahalı nice yıllar olur sevdiklerimizle. Çocuk renginde güzel, eğlenceli süprizler. Mutlu seneler herkese…

Harika Külçür
Aralık 2015

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*