yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
3 Haziran 2020 Çarşamba
SON HABERLER
Mavi Kapaklar Engellilere Umut Oldu

Mavi Kapaklar Engellilere Umut Oldu

Mavi Kapaklar Engellilere Umut Oldu

Urla Rotary Kulübü ve Yılay Hakan Çeken Kız Teknik ve Meslek Lisesi iki yıldır eğitim kurumu ve sivil toplum kuruluşu işbirliğinin harika örneği olan çalışmalar sürdürüyor.
Toplumsal dayanışma ve yardımlaşma bilincini geliştirmek üzere Urla Rotary Kulübü ve Yılay Hakan Çeken Kız Teknik ve Meslek Lisesi, mavi kapak toplama kampanyasını birlikte yürüttüler. “Toplanan her kapağı beraber aynı havayı soluduğumuz bir hemşehrimizin engelini kaldırmak ve onlara destek olmak için birikerek göle dönüşecek birer damla gibi gördük” diyen Urla Rotary Kulübü Başkanı Turgut Yemişçi, “Toplanan o minik mavi kapaklar tam yüz bin oldu ve ikisi akülü ikisi manuel olmak üzere dört adet tekerlekli sandalyeye dönüşerek ihtiyaç sahiplerine umut oldu” diye konuştu. Yemişçi katkılarından dolayı Yılay Hakan Çeken Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü Raziye Tandoğan ve Proje sorumlusu öğretmen Fatma Çamdalı’na teşekkür etti.

Alınan sandalyeler, 13 yaşındaki Batuhan Elçim, 34 Yaşındaki Mustafa Dalak, 39 yaşındaki Elmas Bulut ve 76 Yaşındaki Cemile Erdem’e yaşamlarını kolaylaştırmak üzere teslim edildi.

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*