yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
29 Mayıs 2020 Cuma
SON HABERLER
Köy Tiyatroları Urla’da buluşuyor tam programı yarımada.org’dan izleyin..

Köy Tiyatroları Urla’da buluşuyor tam programı yarımada.org’dan izleyin..

Köy Tiyatroları Urla’da buluşuyor tam programı bizden izleyin..

Urla Belediyesi’nin bu yıl ikincisini düzenleyeceği Türkiye’nin ilk köy tiyatroları şenliği için geri sayım başladı. 29-30-31 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek şenlikte bu yıl Yunanistan ve Bulgaristan’dan gelecek köy tiyatroları ekipleri ile şenlik, uluslararası boyuta taşınıyor.

Tarımsal kalkınma ve kırsal turizmin önemini her fırsatta dile getiren Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, “köylerimiz bizler için çok önemli. Tarım kaynaklarımızı güçlendirmenin yanı sıra, kırsal turizmi destekleyen çalışmalar da yapıyoruz. Tiyatro gibi köklü bir sanat dalını köy meydanlarımızda, çiftçimizle, köylümüzle birlikte yaşamak, ninelerimizin, dedelerimizin keyifle tiyatro oyunlarını izlediğini görmek bizleri çok mutlu ediyor” sözlerine yer verdi.

Üç gün boyunca Yağcılar, Balıklıova, Bademler, Gülbahçe, Barbaros köylerinde konuklarına sanat dolu ve bir o kadarda eğlenceli tiyatro günleri yaşatacak olan Urla Belediyesi 2. Uluslararası Köy Tiyatroları Şenliğinde, Bulgaristan Shirko Luka Köy Tiyatrosu, Datça Betçeli Kadınlar Tiyatrosu, Yunanistan Nea Kifisia, Kaş Yeşilköy Halk Tiyatrosu ve Türkiye’nin en yaşlı köy tiyatrosu Bademler ile en genç köy tiyatrosu Balıklıova Tiyatro grupları köy meydanlarında tiyatro severlerle buluşacak.

Necati Cumalı, Yorgo Seferis gibi usta edebiyatçıların en güzel eserlerini yazığı, Tanju Okan, Neyzen Tevfik ve Şadi Çalık gibi ölümsüz sanatçılara ilham kaynağı olmuş Urla’da sanat, artık daha anlamlı, festivaller ve şenlikler daha güçlü kutlanıyor.

Şenlik Programı

1.Gün

Saat 18.00 da Urla Cumhuriyet Meydanında Köy Tiyatroları Şenliğinin Açılış Töreni gerçekleşecek. Yine aynı meydanda saat 18.30 da oyunlardan kesitler sergilenecek. Saat 20.00’ da Balıklıova ve Gülbahçe Köyüne hareket edilecek. Saat 21.00 da Balıklıova Köyü Sahilinde Shirko Luka Köy Tiyatrosu tarafından “Çalışan Arı” oyunu sahne alacak. Saat 21.30 da Gülbahçe Köy Meydanında Bademler Köy Tiyatrosu tarafından “Deliler” adlı oyun izleyicilerle buluşacak.

2.Gün

Şenliğin ikinci günü saat 21.30 da Yağcılar Köy Meydanında Datça Betçeli Kadınlar Tiyatrosu tarafıdan “Söylenceden Gerçeğe Anadolu” oyunu sahne alacak. Yine aynı saatte Bademler Köyü Tiyatro Salonunda Yunanistan Nea Kifisia “Aşk ve Tutkular” adlı oyun ve Gülbahçe Köy Meydanında Balıklıova Köy Tiyatrosu tarafından “Toros Canavarı” oyunu tiyatro severlerle buluşacak.

3.Gün

Şenliğin son gününde ise Balıklıova Köyü Sahilinde saat 21.30 da Kaş Yeşilköy Halk Tiyatrosu tarafından “Düğün ya da Davul” adlı oyun ile aynı saatte Barbaros Köy Meydanında Shirko Luka Köy Tiyatrosu tarafından “Çalışan Arı” adlı oyun sahne alacak.

İyi Çalışmalar
Urla Belediyesi
Basın Bürosu

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*