yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
6 Haziran 2020 Cumartesi
SON HABERLER
Kadınları özgürleştiren pazar

Kadınları özgürleştiren pazar

Kadınları özgürleştiren pazar

Pazar günü Sığacık’ta kurulan Pazar “Sığacık Organik Pazarı” yerel halkın ekonomik sosyal ve psikolojik yapısına büyük taktı sağlıyor.

Kadınların kendi imkanları ile ürettiği yiyecek,, giyecek, el işinin yanı sıra sebze ve meyvelerin satıldığı pazarda, kadınlara ekonomik değerlerin üstünde katkı sağlıyor.

Özel Haber/ Besim Altunöz

Üretim ilişkilerine katılan ev kadınları, ekonomik olarak özgürleşerek, aile bütçesine katkı sağlamanın yanı sıra bu durum evde ki erkek egemen keyfi yapının kırılmasına da olanak tanıyor.

Seferihisar.com gazetesinin yaptığı araştırmada, Pazar sayesinde ekonomik hayata katılan kadınlar, evde ki işleyişte söz sahibi oluyor. Pazarın bir bilinçlenme, organize olma ve güçlü durma zemini sağladığını söyleyen kadınlar, şehirde kadına yönelik şiddetin ve baskının sıfır düzeyde seyrettiğini ifade ettiler.

Sığacık Organik Pazarında ev yapımı baklava börek ve sarma ürünleri satan Nilgül hanım Pazar “sayesinde hayatımız çok olumlu değişti. Ev bütçesine katkı sunmak çok değerli, bu bizi hayat karşısında daha güçlü kılıyor” dedi.

Sığacık Organik Pazarda Bir Antakya’lı

Seferihisar Belediyesinde Tekvando antrenörü olarak çalışan Sabah Vural pazar günü kurulan pazarda Antakya Lezzetleri satıyor.

Vural; içli köfte, nar ekşisi, Samandağ acı biberi ve salçası ilgi gören başlıca lezzetlerimiz diyor.

Başkan Tunç Soyer’e Minnettarlık

Pazarda görüştüğümüz insanların ortak duygusu bu olanağı sağlayan ve destekleyen Başkan Tunç Soyer’e minnettarlık şeklinde ifade edildi.

kaynak : Seferihisar. com

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*