yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
2 Haziran 2020 Salı
SON HABERLER
İzmir’in korona virüste en riskli 8 ilçesi!

İzmir’in korona virüste en riskli 8 ilçesi!

URLA ‘da 29 hasta

1 Nisan da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ın il il korona vakalarını açıkladı. Habertürk te yayınlanan habere göre ;

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 1 Nisan 2020 tarihindeki açıklamalarında Türkiye’de il il vaka sayılarını ve ölüm sayılarını da açıkladı.

HaberTürk’e açıklamalarda bulunan Michigan Üniversitesi’nden Sağlık Ekonomisi Uzmanı ve MEF Üniversitesi İktisat Bölüm Başkanı Prof. Dr. Onur Başer İzmir’de en riskli ilçeler üzerine bir analiz değerlendirmiş ve, “Karabağlar ne toplam nüfus sayısına ne de kilometrekare başına düşen kişi sayısı bakımından İzmir’de ilk bölge olmasına rağmen İzmir’in en sıkışık bölgesi. Doğanay, Esenlik, ve Reis Mahallelerinde yayılma hızı çok yüksek olabilir, Konak ikinci sırada yer alıyor, Atamer Mahallesi ise en yoğun bölge. Aliağa ilçesi hem nüfusa göre 15. hem de kilometrekare başına düşen kişi sayısı bakımından 14. sırada olmasına rağmen sıkışıklık endeksinde 3. sırada. Bahçedere mahallesi kadar yoğun bir mahalle İstanbul’da dahi yok. En az riskli bölgeler Seferihisar, Karaburun, Kınık ve Foça” ifadelerini kullanmıştı.

Haritadaki hasta sayılarının açıklandığı haberde ;

BERGAMA 18, KINIK 29, DİKİLİ 25, ALİAĞA 3, FOÇA 30 , MENEMEN 12, ÇİĞLİ 9, BUCA 37, MENDERES 19, BORNOVA 19, KEMALPAŞA 22, BAYINDIR 21 , KİRAZ 11, BEYDAĞ 17, ÖDEMİŞ 14, TİRE 16, TORBALI 15, SELÇUK 24, BAYRAKLI 20, SEFERİHİSAR 27 , URLA 29, KARABURUN 28, ÇEŞME 26

Olduğunu gördük. Böylece  Prof. Onur Başer’in hesaplarında yanılmadığını hatta diğer ilçelerde de hasta sayılarının hızla çoğaldığını gözlemliyoruz.

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*