yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
23 Ağustos 2019 Cuma
SON HABERLER
İEU’da Girişimcilik Seminerleri Düzenlendi

İEU’da Girişimcilik Seminerleri Düzenlendi

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen AB Ağlarıyla Güçlenen Girişimcilik Projesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde 2 günlük bir seminer programıyla tanıtıldı.

“Girişimci Gençler, Yenilikçi KOBİ’ler”

Türkiye Finans Yöneticileri Vakfı – Finans Kulüp ve Valencia Genç Girişimci Derneği – AJEV işbirliği ile yürütülen çalışma; Bahçeşehir, Okan, Başkent ve Finlandiya Merkezli Turku Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ve İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin de desteğiyle “Girişimci Gençler, Yenilikçi Kobiler” sloganı ile üniversiteli gençlere tanıtıldı.

Finans Kulüp Başkanı ve Hazine ve Dış Ticaret Eski Müsteşarı Tevfik Altınok ekonomi ve finans alanında “Yönetim Ekonomisi” kavramının önemini vurgularken, çeşitli ülkelerin dünya ekonomisindeki yerini ve üretim gücünü işaret etti. Altınok üretimin ekmek gibi su gibi temel bir ihtiyaç olduğunu belirtti ve ülkemizde de eski düzenin artık geçerliliğini yitirmeye başladığını, birtakım yeniliklerin gerekli olduğunu söyledi. Bunun için de gençlerin desteklenmesinin icap ettiğini çözüm olarak ortaya koydu.

Ayrıca, Finlandiya’daki Turku Üniversitesi’nden konuk olan Dr. Timo Holopainen katılımcıların aktif olması gerektiğini kendi yöntemiyle aktardı. Salonu 6 gruba ayırarak “inovasyon” hakkında çeşitli sorular yöneltti. Faaliyette 6 adet grup başkanı ve 3’er temsilci ile “yenilik için gerekli olan yetkinlikler” 3 başlık altında saptandı: Bilgi, Yetenek ve Tutum/Davranış.

İzmir Ekonomi Üniversitesi’nden Taylan Özgür Demirkaya da girişimcilerin nasıl bir zihniyete sahip olması gerektiğini anlatan bir konuşma yaptı. Demirkaya, “Create meaning, not money!” sloganıyla gelişmenin mümkün olduğunu ifade etti.

Mart 2017’de, seçilen öğrencilerle birlikte İspanya’nın Valencia kentine bir gezi ile Valencia Genç Girişimci Derneği-Kuluçka Merkezi ve Valencia Politeknik Üniversitesi görülerek oradaki girişimcilik faaliyetleri izlenecek.

Hakkında Editör

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*