yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
9 Ağustos 2020 Pazar
SON HABERLER

Hüseyin Kocabıyık ve ADD

Hüseyin Kocabıyık Yeniasır Gazetesinde zülfiyare dokunmuş. Yazısı aynen altta:

 

” 15.04.2012 tarihli köşe yazımda Atatürkçü Düşünce Dernekleri’nin uzun süre Genelkurmay’ın örtülü ödeneğinden finanse edildiğini, özellikle yurtdışı şubelerinin Deniz Kuvvetleri Komutanı Güven Erkaya tarafından bu kaynak kullanılarak kurulduğunu anlatmıştım. Bu iddiamı doğrulayan açıklama hiç beklemediğim bir yerden geldi: Atatürk’ün hatırasını ve fikirlerini anlatmak ve yaymak dışında her işle uğraşan bu derneğin şimdiki Başkanı Tansel Çölaşan’dan geldi beni doğrulayan açıklama.

Verdiği bir mülakatta şöyle diyor Çölaşan: “2002 yılına kadar devlet ADD’nin yanındaydı” diyor ve arkasından ekliyor: “O dönemde korkunç bir para vardı. O yüzden şimdi (miting) yapamıyoruz. (…) O mitinglerin finansmanını ADD tek başına sağlamıyordu. Orada çok büyük finansman kaynakları vardı. O finansman kaynakları artık ADD’de yok.” Bu açıklamadan sonra benim başka bir şey söylememe gerek var mı? Açık bir itiraf bu. “Devlet arkamızdaydı” diyor Tansel Çölaşan. Biz de soruyoruz kendilerine: Hangi devlet? Sakın şu fakir milletin vatanımızı savunsun diye verdiği vergileri ideolojik aparatlara yardım diye dağıtan devlet olmasın?

*** Bu askerlerin, o kibirli ama bilgisiz generallerin yaptıkları işlerde niye başarısız olduklarını ben çok iyi anlıyorum aslında. Türkiye’nin geleceğini üç tane ADD kurarak kontrol edeceğini düşünen birinden kurmay mı olur Allah aşkına? Kafa şu: ADD kuracaklar, buralar bir ideoloji üssü haline gelecek, gençler buralarda örgütlenecekler ve bu arkadaşlar istedikleri zaman post-modern darbe yapacaklar… Cumhuriyet mitingleri tertip edecekler… Bu düşüncenin neresinde Atatürkçülük var? Bu dernek adam gibi bir Atatürk belgeseli mi yapmış? Adam gibi bir Atatürk biyografisi mi yazmış, yazdırmış? Hayır, hiçbiri yok! Bir grup kokana kadınla bir grup berduşu toplamışlar darbecilik oynuyorlar. Atatürk’ün adını da acımasızca sömürüyorlar. O büyük insanın ruhunu muazzep ediyorlar!..

*** Evet, ben bir iddiada bulundum. Orduya terörle mücadele için verilen paralar 28 Şubat sürecinde ADD’ne peşkeş çekilmiş. Bunu organize eden Güven Erkaya, 28 Şubatçı bir general o; şimdi hayatta değil. Bu durumu gören dönemin Genelkurmay Başkanı Hüseyin Kıvrıkoğlu büyük tepki gösteriyor ve bu uygulamayı hemen durduruyor. Bu derneğin başkanları şu anda darbe iddiasıyla yargının önünde hesap veriyor. 28 Şubat şimdi yargılanıyor. Hiçbir şey karanlıkta kalmamalı. Benim vergilerimin çarçur edilmesini, darbe destekçilerine dağıtılmasını ben kabul edemiyorum. Hüseyin Kıvrıkoğlu hayatta ve asla yalan söylemeyecek kadar dürüst bir komutandır. Tansel Çölaşan daha dün devletten (askerden) para aldıklarını itiraf etmiştir. Benim iddiam ortada duruyor… Şimdi geriye bir tek şey kalıyor: Soru soracak bir savcı… ”

ADD yöneticilerinin bu yazı hakkındaki fikirlerini merak ediyorum doğrusu. Siz ne diyorsunuz cancağızlarım?  D:Nalan

Hakkında Mahmut Tolon

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*