21 February 2019 Thursday
SON HABERLER

Yerel Haber

Yerel haberlerin yer aldığı kategori.

Urla’lı hemşehrimiz mucizevi bir operasyonla sağlığına kavuştu

11 saat önce  İzmir’de kan kanseri tedavisi gören Gülseren Sandal, hastalığını tetikleme olasılığı bulunan paratiroid bezi büyümesi hastalığını ağız içinden girilerek 20 dakika süren bir ameliyatla atlattı. İzmir‘de kan kanseri tedavisi gören Gülseren Sandal, hastalığını tetikleme olasılığı bulunan paratiroid bezi büyümesi hastalığını ağız içinden girilerek 20 dakika süren bir ameliyatla atlattı. Urla‘da yaşayan 3 çocuk ve torun sahibi olan 73 yaşındaki ... Read More »

Urla Devlet Hastanesinde mesai dışı poliklinik uygulaması başladı.

Urla Devlet Hastanesinde mesai dışı poliklinik uygulaması başladı. Urla Devlet Hastanesinde mesai dışı poliklinik uygulaması başladı. Hastanede pazartesiden itibaren 4 gün boyunca 17.00-19.00 saatlerinde uygulanacak mesai dışı çalışma saatleri ve doktor aylık çalışma takvimine hastanenin internet sitesinden ulaşılabilecek. Vatandaşlar, mesai dışı poliklinik randevularını internetten MHRS sistemi veya 182 nolu telefonla alabilecek. Kaynak: AA Read More »

Burak Oğuz Urla Kalesinde, Zirveye Tırmanmayı göze alan, zirvenin hazzını yaşar.

Burak Oğuz M.Tolon ile Urla Kalesinde Zirveye Tırmanmayı göze alan, zirvenin hazzını yaşar.    “Urla kalesini ve  hepsi tek taş pırlanta olan diğer yarımada değerleri görünce de Ayni heyecanı duydum” diyen Tolon bu yapıcı heyecanını Urla Belediye Bşk. Adayı Burak Oğuz’u kaleye çıkararak onunla paylaşıyor. “Er veya geç bu değerleri anlayacak yönetici çıkacaktır”.diye devam ediyor.. Tolon Urla’ya yerleştiğinden bu yana ... Read More »

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği İzmir’de tanıtım gezilerine katıldı.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliğinin Bölgemizi Tanıma Turları İlk durak Yarımada  İzmir BTK’nın ev sahipliğince gerçekleşen gezilerin ilk gününde Çeşme, Alaçatı ve Urla bölgeleri gezildi.  Türkiye Seyahat Acentaları Birliği  İzmir’de tanıtım gezilerine katıldı. Kemer’den Fethiye’ye uzanan bölgede yer alan TÜRSAB Batı Antalya Bölge Başkanlığı, İzmir’de tanıtım gezilerine katıldı. İzmir BTK’nın ev sahipliğince gerçekleşen gezilerin ilk gününde Çeşme, Alaçatı ve Urla bölgeleri ... Read More »

Bahar Geldi

Bahar Geldi Düzenli olarak Ur Dost Urla ve Urla Doğa  düzenli yürüyüş turları düzenliyorlar. Facebook sayfaları var.   Yürüyüş grubuna katılmak isteyenler bu gruplara internetten kolayca ulaşabilirler. Karaburun’a bahar tüm güzellikleri ile geldi!  Urla Doğa grubunun  Mehmet Tuncer başkanlığında Pazar günü Karaburun’da yürüyüş vardı.  Katılanlar iki Minibüs ile  Urla’dan Karaburun’a gidip yürüdüler. Egemen Tv de yayın yapan Mehmet Bey  yürüyüş sporunu ... Read More »

Yarımada B.Şehir Bşk. Adayı Çıkardı, Urla Bşk.adayıyla birlikte büyük başlangıç

Yarımada B.Şehir Bşk. Adayı Çıkardı, Urla Bşk.adayıyla birlikte büyük başlangıçCHP’nin Urla Belediye Başkan Adayı Burak Oğuz, seçim bürosunun açılışını miting gibi bir organizasyonla gerçekleştirdi. Oğuz’un seçim bürosu açılışında partinin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer şehrin altı milletvekili ve ilçenin mevcut Belediye Başkanı Sibel Uyar da destek verdi. Urla Meydanı’nda hazırlanan seçim bürosunun açılışı saat 15.00’de vatandaşların yoğun katılımı ile ... Read More »

Karantina Adasında Dünyada ayakta kalmayı başarmış tescilli tek Tahaffuzhane’nin Müzeye Dönüşme Süreci Hızlandı

Karantina Adasında Dünyada ayakta kalmayı başarmış tescilli tek Tahaffuzhane’nin Müzeye Dönüşme Süreci Hızlandı Hırvatistan Dubrovnik’teki Zupa Dubrovacka Adaları Tahaffuzhanesi’nde yapılan araştırmalar sonucu Urla Karantina adasının Müze olmayı ne kadar hak ettiği daha iyi anlaşılmıştır. Dubrovnik’te Dört duvar içinde tavşanların gezdiği, bakımsız tahaffuzhane incelendikten sonra buranın önemi daha da öne çıkmaktadır. Urla İskele’sinin Tarih kokan Klozemenai bölgesinde bulunan Karantina adasına ismini ... Read More »

Urla D. Hastahane’sinin Başarılı Baş Hekimi A.Demirel Urla Belediye Bşk. Adayı

Urla D. Hastahane’sinin Başarılı Baş Hekimi A.Demirel Urla Belediye Bşk. Adayı ADIGÜZEL DEMİREL KİMDİR? Adıgüzel Demirel, 1974 yılında Malatya’da dünyaya geldi. İlkokulu köyünde bitirdi. Liseyi Malatya merkezde yatılı okudu. 9 kardeşler. Liseden sonra 1 yıl babasının yanında çobanlık ve çiftçilik yaptı. Tıp Fakültesi okuyup insanlara faydalı olmaya, insanlığın sağlığı için doktor olmaya karar verdi. Dershaneye gitmeden üniversite hazırlık dergisi ile ... Read More »

Yarımada’lılar Denizlerine Koylarına Sahip Çıkıyorlar

Yarımada’lılar Denizlerine Koylarına Sahip Çıkıyorlar Urla Demircili Koyu’nda Orkinos Çiftliği’ne Hayır ! Demircili Koyu’nda Orkinos Çiftliği’ne Hayır ! Seferihisar Sığacık Körfezi’nden mahkeme kararlarıyla üretimi durdurulan ve Urla’nın Demircili Koyu’na taşınan Orkinos Çiftliği’nen yeniden ÇED Raporu almasına ilişkin “Köylüyü Bilgilendirme Toplantısı”nda köylüler ve yöre yaşayanları “Mahkeme Kararı’na rağmen Çeavre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ÇED süreci başlatması bir aldatmacadır. Denizlerimize büyük kirlilik saçan ... Read More »

Hıristiyan Alemi Noel Gününü Çoşkuyla Kutladı

Hıristiyan Alemi Noel Gününü Çoşkuyla Kutladı Noel (Christmas) nedir? Noel ne zaman ve neden kutlanır? Hristiyan aleminin kutsal günlerinden birisi olan Noel nedir? İşte Noel hakkında bilinmesi gereken her şey… Noel, Hz. İsa’nın doğumunu anmak için her yıl genellikle 25 Aralık tarihinde milyarlarca insan tarafından kutlanan dini ve kültürel bir gündür. Birçok ülkede Noel günü resmi tatildir ve Hristiyanlar tarafından ... Read More »