19 Mart 2018 Pazartesi
Son Haberler

Kategori Arşivi: Yerel Haber

Haber Aboneliği<

Yerel haberlerin yer aldığı kategori.

Tıp Bayramında Farklı Bir Kutlama,Farklı bir Kavram

Tıp Bayramında Farklı Bir Kutlama,Farklı bir Kavram Değişim: Bu Yıl Bazı Yerlerde Hekimlik Sanatı Kutlandı “Hekimlik bir sanattır” olgusu vurgulandı Hekim Kâmil insan olma yolunda olandır.. Tabib mi? Hekim mi? Hekim Kâmil insanmıdır.. Hekim, doktordan da tabipten de üst basamakta bir tanımlamadır ve hem mesleki, hem de kişisel açıdan kâmil insanı çağrıştırmalımı.. Tabip, tıp mesleğini icra eden kişidir. Burada, tıp ... Devamını Oku »

SEVGİLİLER GÜNÜNÜZ MUTLU OLSUN..

SEVGİLİLER GÜNÜNÜZ MUTLU OLSUN.. AŞK anlamına varmamız gereken çok güçlü bir kavram, ozaman gelin birde bu kavramın GERÇEĞİNE varanlardan dinleyelim AŞK’I 💖 YUNUS’dan.. MEVLANA’dan.. Ve dünyaca ünlü diğer BİLGELERDEN… Yunus Emre: Biz GeImedik Dava Için, Bizim Işimiz Sevgi Için, Dostun Evi GönüIIerdir, GönüIIer Yapmaya GeIdik. Gelin Tanışalım, Tanış Olalım, Barışalım BARIŞ OLALIM.. Sevelim Sevilelim, Dünya Kimseye Kalmaz !.. HERKES BİRŞEKİLDE ... Devamını Oku »

Urla Çilekleri🍓Ağızlara Doğal Tad Katacak

Urla Çilekleri🍓Ağızlara Doğal Tad Katacak Çilek üretiminde verimli atak.. Kırsal alanda kadın istihdamını arttırmaya yönelik projelere tam destek.. Urla’da çiftçilerimizin üretimi, dolayısıyla kazancı da artıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Urla Belediyesi işbirliğiyle “Çilek Yetiştirme Projesi” kapsamında Balıklıova, Kuşçular, Özbek, Birgi, Kadıovacık, Torasan, İçmeler, İskele ve eRüstem Mahalleleri’nde uzman ziraat mühendisleri tarafından çilek yetiştiriciliği eğitimi verildi. Urla’da 2017 yılında üç kadın ... Devamını Oku »

Urla’nın Sevilen yüzü Handan Hanımdan Sevindiren büyük Ödül

Urla’nın Sevilen yüzü Handan Hanımdan Sevindiren büyük Ödül  “Bir Adım Öne Çıkanlar” Urla’ya Ev Yemekleri , et ve balık dallarında 3 önemli ödül geldi Bu gün Birincisini tanıtacağız.. Mandal Ajans tarafından hazırlanan İzmir’in ve Türkiye’nin ilk videolu interaktif yeme – içme & eğlence rehberi İzmir Gourmet Guide’ın her yıl düzenlediği  “Bir Adım Öne Çıkanlar” değerlendirmelerinde Urla’ya üç ödül birden geldi. ... Devamını Oku »

EGE’NİN TEK ARAŞTIRMA ÜNİVERSİTESİ URLA’DA

EGE’NİN TEK ARAŞTIRMA ÜNİVERSİTESİ URLA’DA İYTE’NİN HEDEFİ DÜNYADA İLK 200’E GİRMEK Açılan Yeni Bölümlerinde Sadece Lisansüstü ve Doktora programları var.   İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Urla’daki kampüsünde sessiz sedasız büyük başarılara imza atıyor. Başta ASELSAN olmak üzere bir çok stratejik kurumla ortak çalışmalar da yürüten İYTE’nin yeni hedefi ise dünyanın ilk 200 üniversitesi arasına girmek.     İzmir Yüksek Teknoloji ... Devamını Oku »

Urla’ya Doğal Gaz Geliyor, Tanju Okan Parkı Yeniden düzenleniyor

Urla’ya Doğal Gaz Geliyor, Tanju Okan Parkı yeniden düzenleniyor Doğalgaz geliyor Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, İzmirgaz’in Urla yatırımları için Belediye Meclisi’nin gerekli kararları aldığını bölgenin tümüne 2-2.5 yıl içinde doğalgazın gelmiş olacağını tahmin ettiğini de ifade etti. İskele esnafı sunulan projeleri beğenirken, özellikle yaşadıkları sorunların hızlı biçimde giderilmesi konusunda görüşlerini ifade etti. Başkan Uyar, mahalle muhtarlarının kendilerini yardımcı olduğu ... Devamını Oku »

22 Aralık Cuma günü bekleniyorsunuz

Devamını Oku »

Bir Zamanlar Uzunada- Uluç Hanhan Urla adalarının en Büyüğü

Bir Zamanlar Uzunada – Uluç Hanhan Urla adalarının en büyüğü olan Uzunada  Deniz Kuvvetlerinde. Babası orada görev yaparken orda ilkokula giden sonra Kaptan olan Uluç Hanhan geçmişi ile hatıralar ile Uzunada’yı çok güzel tanıtıyor. Bugünlerde Lozan falan derken ve arada bir Kurtuluş savaşı var iken  “bir  Rumdan satın aldım” diye adada hak iddia eden bir İngiliz vatandaşının hikayesi de ilginç. ... Devamını Oku »

Gülbahçe’de taş ocaklarının iptali sevinç yarattı , davullu keşkekli muhteşem kutlama

Gülbahçe’de taş ocaklarının iptali sevinç yarattığı , davullu keşkekli muhteşem kutlama Urla Gülbahçe’de halkın tepkisi ile karşılaşan iki taş ocağına Bakanlık izin vermedi. Gülbahçe tepki gösterdi, taş ocaklarına izin çıkmadı. Gülbahçe halkı ve Gülbahçe Çevre Gönüllüleri bölgede açılmak istenen taş ocaklarına karşı çıktı. Urla’nın Gülbahçe mahallesinde Haydar Madencilik ve Cantürk Madencilik tarafından iki yüz hektara yakın bir alanda açılmak ve ... Devamını Oku »

“Az ama Öz Projelerle Yarımada’nın Gerçek İhtiyaçlarına Çare Olun”

“Az ama Öz Projelerle Yarımada’nın Gerçek İhtiyaçlarına Çare Olun” Kent Konseylerine Önemli Öneriler.. Çeşme’de biraraya gelen Yarımada Kent Konseyleri toplantısında konuşan Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, ses getirecek projeler üretilmesini isteyip, “Gerçekten yarar getirecek projelere yoğunlaşın, ihtisaslaşın. Çok proje değil en önemli projelerde yoğunlaşın” dedi. Çeşme Kent Konseyi’nin evsahipliğindeki toplantı, Alaçatı Mahallesi’ndeki The Stay Otel’de gerçekleştirildi. Toplantıya, Çeşme, Urla, Seferihisar, ... Devamını Oku »