15 Aralık 2017 Cuma
Son Haberler

Kategori Arşivi: Yerel Haber

Haber Aboneliği<

Yerel haberlerin yer aldığı kategori.

22 Aralık Cuma günü bekleniyorsunuz

Devamını Oku »

Bir Zamanlar Uzunada- Uluç Hanhan Urla adalarının en Büyüğü

Bir Zamanlar Uzunada – Uluç Hanhan Urla adalarının en büyüğü olan Uzunada  Deniz Kuvvetlerinde. Babası orada görev yaparken orda ilkokula giden sonra Kaptan olan Uluç Hanhan geçmişi ile hatıralar ile Uzunada’yı çok güzel tanıtıyor. Bugünlerde Lozan falan derken ve arada bir Kurtuluş savaşı var iken  “bir  Rumdan satın aldım” diye adada hak iddia eden bir İngiliz vatandaşının hikayesi de ilginç. ... Devamını Oku »

Gülbahçe’de taş ocaklarının iptali sevinç yarattı , davullu keşkekli muhteşem kutlama

Gülbahçe’de taş ocaklarının iptali sevinç yarattığı , davullu keşkekli muhteşem kutlama Urla Gülbahçe’de halkın tepkisi ile karşılaşan iki taş ocağına Bakanlık izin vermedi. Gülbahçe tepki gösterdi, taş ocaklarına izin çıkmadı. Gülbahçe halkı ve Gülbahçe Çevre Gönüllüleri bölgede açılmak istenen taş ocaklarına karşı çıktı. Urla’nın Gülbahçe mahallesinde Haydar Madencilik ve Cantürk Madencilik tarafından iki yüz hektara yakın bir alanda açılmak ve ... Devamını Oku »

“Az ama Öz Projelerle Yarımada’nın Gerçek İhtiyaçlarına Çare Olun”

“Az ama Öz Projelerle Yarımada’nın Gerçek İhtiyaçlarına Çare Olun” Kent Konseylerine Önemli Öneriler.. Çeşme’de biraraya gelen Yarımada Kent Konseyleri toplantısında konuşan Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, ses getirecek projeler üretilmesini isteyip, “Gerçekten yarar getirecek projelere yoğunlaşın, ihtisaslaşın. Çok proje değil en önemli projelerde yoğunlaşın” dedi. Çeşme Kent Konseyi’nin evsahipliğindeki toplantı, Alaçatı Mahallesi’ndeki The Stay Otel’de gerçekleştirildi. Toplantıya, Çeşme, Urla, Seferihisar, ... Devamını Oku »

Ekonomist Dr. Mahfi Eğilmez İEÜ’ye konuk oldu.

Türkiye’nin önde gelen ekonomistlerinden Dr. Mahfi Eğilmez, “Ekonomik Görünüm: Türkiye ve Dünya” konulu bir konferans vererek İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin konuğu oldu. İEÜ İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Fehmi Baklacı ve Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölüm Başkanı Doç. Dr. Gülin Vardar’ın konuşmalarıyla başlayan konferans, Prof. Dr. Cumhur Coşkun Küçüközmen moderatörlüğünde devam etti. Dr. Mahfi Eğilmez, küresel sistemde ABD, Avrupa ve ... Devamını Oku »

Yarımada’da Yatırım Yapanlara Destek, Amaç kırsal alanda gelir düzeyini yükseltmek”

Yarımada’da Yatırım Yapanlara Destek, Amaç kırsal alanda gelir düzeyini yükseltmek” Çeşme Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ve İzmir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü işbirliği ile, kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesinin 12 etabı ile ilgili tanıtım toplantısı yapıldı. Toplantıda, projesi uygun görülen yatırımcılara % 50 hibe desteği verileceği açıklandı.   Boyalık Beach Otel’de düzenlenen bilgilendirme toplantısına, Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet ... Devamını Oku »

Urla’ya Altın Madalya Kazandıran Pelin Hanımdan Altın Öneriler

Urla’ya Altın Madalya Kazandıran Pelin Hanımdan Altın Öneriler BU yıl İtalya’da düzenlenen, dünyanın en prestijli yarışmalarından BIOL’de, İzmir’in Urla ilçesinde ürettiği zeytinyağıyla altın madalya alan Pelin Omuroğlu Balcıoğlu, kaliteli zeytinyağı üretimi için önerilerde bulundu. Pelin Omuroğlu Balcıoğlu aşağıda belirttiği noktalara önemle dikkat edilmesini vurguladı. 1. Zeytinin kasa ile toplanmasını ve 24 saat içinde işlem sıkılmasını öneren ödüllü üretici, çuvlala toplanan ... Devamını Oku »

Urla’da Bereketli Zeytin Hasatları; Bademler Köyü’nde Hasat Sevinçi

Urla’da Bereketli Zeytin Hasatları Bademler Köyü’nde Hasat Sevinçi Urla Bademler Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin düzenlediği zeytin hasat etkinliğinde hem zeytin toplandı,hem de zeytin kırıldı. Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, 22. dönem Milletvekili Türkan Miçooğulları, Urla Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Canan Balkır, Urla Kent Konseyi Tarım ve Gıda Komisyonu Sorumlu Üyesi Dr. Meltem Düzbastılar, Urla Kadın Meclisi Başkanı Ayfer Nalbant, ... Devamını Oku »

Urlalı Anaksagoras, Halk sevdi!

Heykel Mayıs ayında Belediyenin gösterdiği yere törenle konuldu. Başkan ve Kaymakam ayni gün mini parkta olsa daha iyi olacağını söylediler. Başkan tahta veya taşa yazılan bir  bilgi tabelasının daha uygun olcağını söyledi.  Güvenlik kameraları da olduğundan orada daha güvenli bir yerde olacağında herkes hemfikir idi. Kısa süre sonra elindeki küre (ay veya dünya) çalındı. Heykel sonra Ekim ayında heykeltraş Tülay ... Devamını Oku »

Dikkat! Yarımada koruma altında

İZMİR (İHA) – 38. grupta yer alan, Çeşme, Urla, Güzelbahçe ve Seferihisar ilçelerini kapsayan doğal sit alanlarının, ‘Nitelikli Doğal Koruma Alanı’ ve ‘Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı’ olarak tescili, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandı. Çeşme, Urla, Güzelbahçe ve Seferihisar ilçelerini kapsayan doğal sit alanlarının, ‘Nitelikli Doğal Koruma Alanı’ ve ‘Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı’ olarak tescili için ... Devamını Oku »