24 Eylül 2018 Pazartesi
Son Haberler

Kategori Arşivi: Yerel Haber

Haber Aboneliği<

Yerel haberlerin yer aldığı kategori.

5: Urla Felsefe Günleri 5-7 Ekim 2018

Urla Felsefe Gönüllüleri bu sene de Eğitim konusu hakkında felsefi konuşma yapacak hocaları Urla’da ağırlayacak. Eski Tamirhane binasında olacak toplantıya katılım ücretsizdir. Bu sene düzenleme komitesi olarak  Pembe Emül ve Mine Topçu Hanımlar ile Ali Kamil  Savaş Bey çok emek verdiler. Eski  ekipten Mehmet Kutlay, Ercan Ünsal, Saim Uysal, Talat Kutlukaya ve Mahmut Tolon  ve diğerler desteklerini esirgemediler. Grup ile ... Devamını Oku »

KUM DENİZİ -Ada Yolu

Kumdenizi veya eski adıyla Koca Sahil plajına İzmir Belediyesi çok güzel tesisler yaptı.  Geceleri köpek sürüleri nedeni ile yürüyüş yapmak zor. Yolun sonunda Ada Yoluna dönünce pisliğin boyutları dört ayaktan neredeyse daha az ayaklı görüntüler alabiliyor. Çadır kurulmaz levhası ve çadırları ekteki resimde görebilirsiniz. Ve yere atılan pislikler.  Deniz tarafında ada yolundan İskeleye giderken bu pislikler de denizi süslüyorlar. Esas ... Devamını Oku »

Urla İskele’ye yeni bir çehre, Urla’lı İskele Caddesinde DEVAMINI BEKLİYOR

Urla İskele’ye yeni bir çehre, Urla’lı İskele Caddesinde DEVAMINI BEKLİYOR Urla İskele’ye yeni bir çehre   Urla Belediyesi;  kentin çok sayıda konuk ağırladığı İskele Mahallesi’nde yaptığı sahil düzenlemeleri ile yeni bir görünüme kavuşmasını sağladı.  Fen İşleri Müdürlüğü’nce gerçekleştirilen “İskele Sahil Düzenlemesi” çalışmasında sona gelindi. Yaklaşık 7 dönüm arazi üzerinde yürütülen proje, Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı tüm birimlerin yoğun ve özverili ... Devamını Oku »

Urla Antika Pazarı- Pazar yeri İlgi bekliyor

Bir aydır Cumartesi günleri Urla Pazar yerinde Antika Pazarı kuruluyor. Reklam yapılmadığı için bilen yok. Buna antikacılar da dahil. Pazar yerinin canlanması gerek. Bir ara seçkin kitlelere hitabedilecek motorsikletlerin  ve iki tekerleklilerin Urla Pazar yerinde teşhirler ve alıverişleri konuşuldu.  Bu pazarın Türkiyenin en büyük iki tekerlekli araç pazarı olması hedeflenecekti. Maalesef Pazaryeri yönetim kurulu toplanamadı. Zaten çoğunluk Belediye’de olduğu için ... Devamını Oku »

Urla Kadınlarından Yeni bir Keşif Yeni bir İş Sahası:Goji Berry

Urla Kadınlarından Yeni bir Keşif Yeni bir İş Sahası:Goji Berry Urla’da Kırsal alanda kadın istihdamını arttırmaya yönelik bir proje olarak “Goji Berry- Kurt Üzümü “ üretimi ve pazarlaması planlandı. Urla’da yeni alternatif ürün olan Goji Berry’nin dikimi Urla’nın Zeytinler Köyü’nde gerçekleşti. Urla Belediyesi, Urla Kent Konseyi, Urla Lions 2000 Derneği işbirliğiyle kadınlara yeni bir üretim alanı açmak amacıyla Urla’nın Zeytinler ... Devamını Oku »

Alaçatı Festivaline Ot’tan çok Turizm Hakimdi

Alaçatı Festivaline Ot’tan çok Turizm Hakimdi.. Alaçatı Ot Festivaline ev sahipliği yapan Çeşme belediye başkanı Dalgıç bu yılki temalarının “sarmaşık/kuşkonmaz” olduğunu belirterek “Festivalimiz çevre bilincinin aşılanması, bölgede yetişen bitkilerin ve kültürünün gelecek nesillere aktarılması anlamında da önemli” dedi. Türkiye’nin dört bir yanından bine yakın tur otobüsüyle Çeşme’ye akın eden vatandaşlar, dört gün boyunca Çeşme merkezi ve Alaçatı Mahallesi’nin yanı sıra, ... Devamını Oku »

Urla Baharın Gelişini “Doğal Sofra Gönüllülerinin” Ot Bayramında Düzenlediği Göz Kamaştırıcı Festivalle kutladı

Urla Baharın Gelişini “Doğal Sofra Gönüllülerinin” Ot Bayramında Düzenlediği Göz Kamaştırıcı Festivalle kutladı  Bu yıl öne çıkan tema “ Gelincik “ Geleneksel “Mart Dokuzu Urla Ot Festivali” diğer adıyla “ Ot Bayramı “ bu yılda şenlikli bir açılış ile başladı. 8. Kez düzenlenen ot festivali esas olarak ,Urla’nın zengin coğrafyasının sunduğu leziz ve sağlıklı otlarını tanıma ve tanıtmayı, geleneksel yapı ... Devamını Oku »

SEVGİLİLER GÜNÜNÜZ MUTLU OLSUN..

SEVGİLİLER GÜNÜNÜZ MUTLU OLSUN.. AŞK anlamına varmamız gereken çok güçlü bir kavram, ozaman gelin birde bu kavramın GERÇEĞİNE varanlardan dinleyelim AŞK’I ? YUNUS’dan.. MEVLANA’dan.. Ve dünyaca ünlü diğer BİLGELERDEN… Yunus Emre: Biz GeImedik Dava Için, Bizim Işimiz Sevgi Için, Dostun Evi GönüIIerdir, GönüIIer Yapmaya GeIdik. Gelin Tanışalım, Tanış Olalım, Barışalım BARIŞ OLALIM.. Sevelim Sevilelim, Dünya Kimseye Kalmaz !.. HERKES BİRŞEKİLDE ... Devamını Oku »

Urla Çilekleri?Ağızlara Doğal Tad Katacak

Urla Çilekleri?Ağızlara Doğal Tad Katacak Çilek üretiminde verimli atak.. Kırsal alanda kadın istihdamını arttırmaya yönelik projelere tam destek.. Urla’da çiftçilerimizin üretimi, dolayısıyla kazancı da artıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Urla Belediyesi işbirliğiyle “Çilek Yetiştirme Projesi” kapsamında Balıklıova, Kuşçular, Özbek, Birgi, Kadıovacık, Torasan, İçmeler, İskele ve eRüstem Mahalleleri’nde uzman ziraat mühendisleri tarafından çilek yetiştiriciliği eğitimi verildi. Urla’da 2017 yılında üç kadın ... Devamını Oku »

EGE’NİN TEK ARAŞTIRMA ÜNİVERSİTESİ URLA’DA

EGE’NİN TEK ARAŞTIRMA ÜNİVERSİTESİ URLA’DA İYTE’NİN HEDEFİ DÜNYADA İLK 200’E GİRMEK Açılan Yeni Bölümlerinde Sadece Lisansüstü ve Doktora programları var.   İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Urla’daki kampüsünde sessiz sedasız büyük başarılara imza atıyor. Başta ASELSAN olmak üzere bir çok stratejik kurumla ortak çalışmalar da yürüten İYTE’nin yeni hedefi ise dünyanın ilk 200 üniversitesi arasına girmek.     İzmir Yüksek Teknoloji ... Devamını Oku »