21 February 2019 Thursday
SON HABERLER

Spor-Sağlık-Yemek

Sağlıklı beslenme, diyet ve daha fazlası.

Doğal Sofra Balık Çorbasından öncede Özbek Köyünün “ Sütlü Bulgur Çorba’sını” tanıtmıştı

Doğal Sofra Balık Çorbasından öncede Özbek Köyünün “ Sütlü Bulgur Çorba’sını” tanıtmıştı Geçtiğimiz yıllarda da yine Urla’nın Özbek köyüne ait Yöresel “sütlü bulgur çorbası” Doğal Sofra tarafından ele alınıp tanıtılmıştı. Besleyici ve lezzetli bu çorbanın malzemesinin hazırlanışı, bulgurun taşta öğütülme safhasına kadar izlenmiş, takip edilmiş ve Urla’lıların beğenisine sunulmuştu. Köyün sevilen muhtarı Işık Erdoğan ve ünlü gurme aşçısı Şerife hanımın ... Read More »

Balık Çorbasının Nimetlerini İskele’nin Ünlü Balıkçısı TAFA’ya Sorduk

DOMATESLİ BALIK ÇORBASININ ÖZELLİKLERİNİ İSKELE’ İN ÜNLÜ BALIKÇISI “TAFA” YA SORDUK.. Urla İskele nin en ünlü ve eski balıkçılarından, İskele’ye 20 sene muhtarlık yapmış, adına mezatın yanındaki parka adı verilen Kaptan Salih Enginer’in en büyük yeğeni Mustafa Erginer, namı diğer “TAFA” bu konuda en birikimlilerden.. Kendisi elleriyle tuttuğu balıklardan seçerek çeşitli balık çorbaları üretmekte.. Bize şunları söyledi – Balık çorbası, ... Read More »

Yarımada Mis Gibi Bahar Kokuyor Tozlaşma Zamanı Alerjilere Dikkat

Yarımada Mis Gibi Bahar Kokuyor Tozlaşma Zamanı Alerjilere Dikkat Gece Uyutmayan Öksürük Alerji Belirtisi Havaların ısınmasıyla havadaki polen ve tozların alerjik bünyelerde burun tıkanıklığı, hapşırık, burun akıntısına sebep olabileceğini belirten Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. İbrahim Korhan, halk arasında saman nezlesi olarak bilinen “alerjik rinit” rahatsızlığına dikkat çekti.   ALERJENLER ÖKSÜRÜĞE SEBEP OLABİLİR Genellikle burun akıntısı, burunda kaşıntı, hapşırık ... Read More »

Tıp Bayramında Farklı Bir Kutlama,Farklı bir Kavram

Tıp Bayramında Farklı Bir Kutlama,Farklı bir Kavram Değişim: Bu Yıl Bazı Yerlerde Hekimlik Sanatı Kutlandı “Hekimlik bir sanattır” olgusu vurgulandı Hekim Kâmil insan olma yolunda olandır.. Tabib mi? Hekim mi? Hekim Kâmil insanmıdır.. Hekim, doktordan da tabipten de üst basamakta bir tanımlamadır ve hem mesleki, hem de kişisel açıdan kâmil insanı çağrıştırmalımı.. Tabip, tıp mesleğini icra eden kişidir. Burada, tıp ... Read More »

Şampiyonlar Avrupa’dan Urla’ya kupa ve madalyalarıyla Döndüler..

Şampiyonlar Avrupa’dan Urla’ya kupa ve madalyalarıyla Döndüler.. Ali Rıza Mete Urla Yelken Ve Gençlik Kulübü sporcuları Avrupa ve dünyada fırtına gibi esti. Milli Takım’a 10 sporcu birden vermeyi başaran kulübün minik ve genç sporcuları Avrupa ve Dünyada elde ettikleri kupa ve madalyalar gurur yarattı.. Rasim Yaşar, Yunanistan ve İtalya’da yapılan yarışmalarda üst üste Türkiye rekorları kırdı. Başantrenör Gürbüz Arıkan, “Sporcumuz ... Read More »

Urla’nın Sevilen yüzü Handan Hanımdan Sevindiren büyük Ödül

Urla’nın Sevilen yüzü Handan Hanımdan Sevindiren büyük Ödül  “Bir Adım Öne Çıkanlar” Urla’ya Ev Yemekleri , et ve balık dallarında 3 önemli ödül geldi Bu gün Birincisini tanıtacağız.. Mandal Ajans tarafından hazırlanan İzmir’in ve Türkiye’nin ilk videolu interaktif yeme – içme & eğlence rehberi İzmir Gourmet Guide’ın her yıl düzenlediği  “Bir Adım Öne Çıkanlar” değerlendirmelerinde Urla’ya üç ödül birden geldi. ... Read More »

Hanımlar Dehşet! Sokak Kedi ve Köpekleri!

Sokak kedi ve köpekleri konusunda laf değil iş üreten bir nevi ahilik teşkilatı gibi çalışan ve kendi aralarında inanılmaz çabuk iletişim kuran bir çok hanım ile tanıştım. Önce  bahçemde doğan köpeğim hissen eceliyle, tıbben bir iki inme sonucu  öldü. Irkına göre normal yaşta idi öldüğünde. Sonra bir Jack Russel aldım. Biraz fazla konuşmasına rağmen o bize, biz ona fena halde ... Read More »

Urla’da Deprem 4.8!

Bu sabah saat 8.12 de ve sonra daha hafif olarak saat 8.30 da Urla’da deprem oldu. İlk deprem Kandilli rasathanesi kayıtlarına göre 4.8 merkez İzmir körfezi idi. Deprem Tüm Izmirde ve Çeşme’de hissedildi. Read More »

Urla’ya Doğal Gaz Geliyor, Tanju Okan Parkı Yeniden düzenleniyor

Urla’ya Doğal Gaz Geliyor, Tanju Okan Parkı yeniden düzenleniyor Doğalgaz geliyor Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, İzmirgaz’in Urla yatırımları için Belediye Meclisi’nin gerekli kararları aldığını bölgenin tümüne 2-2.5 yıl içinde doğalgazın gelmiş olacağını tahmin ettiğini de ifade etti. İskele esnafı sunulan projeleri beğenirken, özellikle yaşadıkları sorunların hızlı biçimde giderilmesi konusunda görüşlerini ifade etti. Başkan Uyar, mahalle muhtarlarının kendilerini yardımcı olduğu ... Read More »

Rüzgar sörfünde şampiyonlar belli oldu

Türkiye Yelken Federasyonu ve İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi koordinasyonunda, Dikili Belediyesi, Seferihisar Belediyesi, Çeşme Belediyesi ve Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi ev sahipliğinde düzenlenen Rüzgâr Sörfü Slalom Türkiye Ligi’nin 4. ayağı ve Türkiye Şampiyonası Çeşme Alaçatı’da yapıldı. Çağla Kubat Rüzgâr Sörfü Yelken Kulübü’nde gerçekleştirilen yarışlarda 9 ayrı kategoride toplam 90 sporcu, 3 gün boyunca Türkiye şampiyonluğu ve Slalom ... Read More »