21 February 2019 Thursday
SON HABERLER

Gezi Rehberi

Üzüm Aromalı Dağ Havası

İş stresi, şehir bunalımı, aşk acısı ya da falanca bir sebeple günübirlik de olsa kaçacak bir yer arayanlar! (Keyfi gayet yerinde olanların gezip, görmeye hakkı yokmuş gibi neden sadece bunalanlara seslendiğimizi anlamıyorum. Buradan dünyanın en keyfi yerinde olanlarına da sesleniyorum) Toplaşın, Yarımada içinde gidilecek çok güzel bir köyden bahsedeceğim. Mis gibi dağ havası, şahane manzaralar, mini şelaleler, tahrip edilmemiş orman, ... Read More »

Karaburun’da Bi’avuç Güzellik

   Karaburun -yeni çevre yoluna rağmen- hala naif, görece bakir, geçmişin ağır yükleri, hikayeleri ve efsanevi Mimas Dağıyla karizmatik, denizi ve havası en sevdiğin sözler gibi ışıl ışıl, tertemiz, nergisi sümbülüyle mis kokulu… Karaburun canım benim…     Eylül’ün son haftasıydı. Karaburun’da gerçekleşecek bir atölye duyurusuna gözüm ilişmişti : ”Sürdürülebilir doğal yaşam, permakültür ve doğal tarım, yöresel tıbbi ve aromatik ... Read More »

Urla İskele’de Bir Gün!

Bir gün mü? Hadi canım rakı-balıktan başka ne var ki İskele’de? Mutlaka keşfedenleriniz vardır. Henüz bilmeyenler için, aşağıda Urla İskele’nin rakı-balıktan çok daha fazlası olduğunu ve evet bütün bir günü, hiç sıkılmadan, hatta şaşıra şaşıra geçirebileceğinizi anlatan mini bir gezi rehberi hazırladım. Ben olsam İskele’de bir günümü şöyle geçiririm: Pelikanlı Kahvaltı Yaparım Sabah, pek tabii ki denize sıfır konumlu kafelerde, ... Read More »

Büyülü Orman’ın Dans Eden Çınarları (Efes-Mimas Kültür Rotası)

BÜYÜLÜ ORMAN’IN DANS EDEN ÇINARLARI Urla’nın Ovacık Köyünde, küçük, gizli bir orman vardır. Bu orman büyülüdür. Ortasından küçük bir dere geçer. Derenin iki kıyısında ölümsüz çınar ağaçları yaşar. Ölümsüzdürler çünkü hiç durmadan dans ederler. Bu, su perileri tarafından onlara öğretilmiş sihirli bir danstır. Fakat bu ağaçlar insanları gördükleri anda oldukları gibi donakalırlar. Tekrar canlanabilmeleri için ise onlara kalbiyle bakıp, kalbiyle ... Read More »