15 Aralık 2017 Cuma
Son Haberler

Kategori Arşivi: Genel

Haber Aboneliği<

Urlalı Anaksagoras, Halk sevdi!

Heykel Mayıs ayında Belediyenin gösterdiği yere törenle konuldu. Başkan ve Kaymakam ayni gün mini parkta olsa daha iyi olacağını söylediler. Başkan tahta veya taşa yazılan bir  bilgi tabelasının daha uygun olcağını söyledi.  Güvenlik kameraları da olduğundan orada daha güvenli bir yerde olacağında herkes hemfikir idi. Kısa süre sonra elindeki küre (ay veya dünya) çalındı. Heykel sonra Ekim ayında heykeltraş Tülay ... Devamını Oku »

Mahmut Tolon, geçtiğimiz hafta Şanlıurfa’ya bir gezide bulundu.

Mahmut Tolon, geçtiğimiz hafta Şanlıurfa’ya bir gezide bulundu. Bölgedeki tarihi ve arkeolojik çalışmalara destek verdiğini belirtti. 2015 yılında kendisinin verdiği Doğa Bilimleri dersinde de sıkça bahsettiğimiz Göbeklitepe’yi ilk olarak onun dilinden duydum. Peki M. Tolon bu bölgeyi neden önemsiyor? Sorumuzun cevabı Gözlem Gazetesi’nde yayımlanan özel haberde mevcut. Ayrıca daha detaylı bilgi de yine M. Tolon’un blogunda okuyucularını bekliyor. Yarımay Medeniyeti’nin doğuşundan ... Devamını Oku »

Urla “Tarihi Üzüm Bağları” ile İzmir Fuarı’nda

Urla Belediyesi, dün 86. kez kapılarını konuklarına açan İzmir Enternasyonal Fuarı’nda (İEF) yerini aldı. Bu yıl Enerji temalı olan fuar 27 Ağustos tarihine kadar ziyaretçilerine açık kalacak. Fuarda Urla Belediyesi’nin standı ilk akşamdan itibaren büyük ilgi gördü. Tarihi üzüm bağlarını simgeleyen Urla standında konuklar bol bol fotoğraf çektirdi. Urla ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Öğün Ünal Yücel ve Büyükşehir Belediyesi ... Devamını Oku »

Müftülük nikahına Urla’dan hayır

CHP Urla Kadın Kolları tarafından Urla Cumhuriyet Meydanı’nda Müftülere verilen nikah yetkisi basın açıklaması yapılarak protesto edildi.  Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar ve CHP Urla İlçe Başkanı A. Bahri Yalaz’ın da destek verdiği basın açıklamasında kadınlar ellerinde “erken evlilik erken ölümdür”, “Müftülerin nikah yetkisine hayır”, “Kadın hakları müftülüğe emanet edilmez” gibi pankartlarla müftülere verilen nikah yetkisini protesto ettiler. Konu ile ... Devamını Oku »

Rüzgâr Sörfü Türkiye Ligi’nin 3. Ayağı Urla’da yapılacak

Türkiye Yelken Federasyonu ve İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi koordinesinde, Dikili Belediyesi, Seferihisar Belediyesi, Çeşme Belediyesi ve Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi ev sahipliğinde düzenlenen Rüzgâr Sörfü Slalom Türkiye Ligi’nde heyecan artarak devam ediyor. İlk ayağı 29 Haziran-2 Temmuz’da Seferihisar/Sığacık’ta, ikinci ayağı 13-16 Temmuz tarihlerinde Dikili/Çandarlı-Doğu Plajı’nda 65 sporcunun katılımıyla yapılan Rüzgâr Sörfü Türkiye Ligi’nin üçüncü ayağı bu hafta ... Devamını Oku »

Geleceğin denizcileri Urla’da yetişecek

TED İzmir Koleji Kurucu Temsilcisi Bahar Bircan Avcılar ve TED İzmir Koleji Genel Koordinatörü Mine Mavioğlu, İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk’ü ziyaret etti. Ziyarette, TED İzmir Koleji’nin, öğrencilerini geleceğin denizcileri olarak yetiştirmek amacıyla İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi ve IC Çeşme Marina ile işbirliği yapma kararı alındı. TED İzmir Koleji yöneticileri, öğrencilerine temel ... Devamını Oku »

Akarca’da “mavi bayrak” geri döndü

Seferihisar Akarca Koyu’nda geçici olarak indirilen mavi bayrak yeniden göndere çekildi. İl Halk Sağlığı yetkililerinin Akarca Plajı’ndaki 6 farklı noktadan aldığı deniz suyu analiz sonuçlarının temiz çıktığı açıklandı. İZSU Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ise Seferihisar Atıksu Arıtma Tesisi’nin tam kapasiteyle çalıştığı ve tesisin çıkış suyundaki değerlerin kabul edilenden çok daha temiz olduğu belirtildi. İzmir’in Seferihisar ilçesindeki Akarca Koyu, mavi bayrağına ... Devamını Oku »

Çeşme yükselişini sürdürüyor

Yaz sezonu ile birlikte Türkiye’deki tatil bölgelerinde emlak sektörü daha da canlandı. Pek çok bölgede satılık ve kiralık konut fiyatları artış gösterdi. Çeşme’de son bir yıl içinde satılık konut fiyatları yüzde 25, kiralık konut fiyatları ise yüzde 12 arttı. Çeşme’de satılık konutların metrekare ortalama fiyatı 5 bin 616 TL’den 7 bin TL’ye yükseldi. Bu rakamlar, satılık konutta metrekare ortalama fiyatı ... Devamını Oku »

Tatil keyfiniz kabusa dönüşmesin

Yaz aylarında yeşillikler içerisinde yapılan piknikler, denizde geçirilen keyifli zamanlar, geziler çoğu kişi için kabusa dönebilir. Sıklıkla karşılaşılan böcek, arı veya akrep sokmaları sonucunda kişiden kişiye farklılık gösteren reaksiyonlar görülebilir. Kimi zaman yaşamı tehdit eden sorunlara karşı alınacak ilk önlemler çok önemlidir. Medical Park Bahçelievler Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Engin Türkmen de bu konuda önemli bilgiler paylaştı. ... Devamını Oku »

Anaksagoras heykeli onarılıyor

Geçtiğimiz günlerde saldırıya uğrayan ve elindeki dünya figürü çalınan Urlalı filozof Anaksagoras’ın heykeli onarılmak üzere kaldırıldı. Urla Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan ve geçtiğimiz günlerde kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırıya uğrayan ve elindeki dünya figürü çalınan Anaksagoras heykeli yenilenmen üzere heykeltraş Tülay Çelikel’in Urla’da bulunan atölyesine kaldırıldı. Çelikel, Anaksagoras’ın hasar gören kısımlarını onardıktan sonra heykel daha güvenli bir alanda yeniden Urlalılarla buluşacak. ... Devamını Oku »