21 February 2019 Thursday
SON HABERLER

Gençlik

İYTE diğer Üniversiteler ve Gençlik ile ilgili her şey.

EGE’NİN TEK ARAŞTIRMA ÜNİVERSİTESİ URLA’DA

EGE’NİN TEK ARAŞTIRMA ÜNİVERSİTESİ URLA’DA İYTE’NİN HEDEFİ DÜNYADA İLK 200’E GİRMEK Açılan Yeni Bölümlerinde Sadece Lisansüstü ve Doktora programları var.   İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Urla’daki kampüsünde sessiz sedasız büyük başarılara imza atıyor. Başta ASELSAN olmak üzere bir çok stratejik kurumla ortak çalışmalar da yürüten İYTE’nin yeni hedefi ise dünyanın ilk 200 üniversitesi arasına girmek.     İzmir Yüksek Teknoloji ... Read More »

Hayalindeki okulu kazandı, teşekküre geldi

Urla 80. Gazi İlkokulu’ndan mezun olan Sude Naz Tekgöz, Urla Belediyesi Konsevatuarı’nın ücretsiz eğitimlerinden sonra Aydın Yüksel Yalova Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü’nü kazandı. Sude Naz Tekgöz, sınav hazırlığı için büyük destek gördüğü Urla Belediyesi Konservatuarına teşekkür etti. Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, bu amaçla ziyarete gelen genç öğrenciye başarısından dolayı madalya taktı, “Sizler bizim geleceğimiz olacaksınız. Belediye olarak çocuklarımızın ... Read More »

Gençlere Ödüllü Anaksagoras Resim Yarışması

    Ayın ışığının güneşten yansıdığını ilk söyleyen Urlalı hemşehrimiz, felsefeci, bilim adamı Anaksagoras’ı resimle kim daha iyi anlatacak?   Urla Felsefe Gönüllüleri, bilinen ilk filozoflardan, Urlalı olmasıyla kıvanç duyduğumuz Anaksagoras’ın resmini yapacak 20 yaşından gün almamış gençlerimizi yarışmaya davet ediyor.   Gençlerimiz, aşağıdaki örneğe ya da bazı kaynaklara bakarak kafalarında canlandıracakları ünlü filozofunresimlerini dijital olarak en son 10 Ekim ... Read More »

Din Dersi

Read More »

Dünya birincisi Gençler

    Pervin Kaplan Haber Türk haberi:   “Antalya TED Koleji’nden 10. sınıf öğrencisi Mehmet Can Dursun ile 11. sınıf öğrencisi İrfan Efe Boztepe, şeker hastalarının iyileşmeyen yaraları için atık yengeç ve karides kabuklarından yara bandı üretti. Projelerini TÜBİTAK’ın lise öğrencileri için düzenlediği bilim yarışmasına yolladılar. Ancak TÜBİTAK bölge jürisi, geçtiğimiz ocak ayında yaptığı değerlendirme toplantısında projeyi beğenmedi ve bölge ... Read More »

Cinsel Saldırıya Uğrayan Çocuklar İçin ‘Çim’ Kuruldu

Cinsel Saldırıya Uğrayan Çocuklar İçin ‘Çim’ Kuruldu Sağlık Bakanlığının koordinatörlüğünde, çocukların cinsel saldırılara karşı korunmasını sağlamak ve örselenmesini asgariye indirmek amacıyla Çocuk İzleme Merkezleri kuruldu. Sağlık Bakanlığının koordinatörlüğünde, çocukların cinsel saldırılara karşı korunmasını sağlamak ve örselenmesini asgariye indirmek amacıyla Çocuk İzleme Merkezleri kuruldu. Bu sayede cinsel saldırıya uğrayan çocuklar, yaşadığı korkunç olayı; kolluk kuvvetleri, adli merciler ve sağlık kurumlarında yaşadıklarını ... Read More »

Geleceğin mimarları Seferihisar’da buluştu

Geleceğin mimarları Seferihisar’da buluştu Ulusal Mimarlık Öğrencileri Buluşması bu yaz ‘Tasarım Köyü’ teması ile Seferihisar’da gerçekleşiyor.Seferihisar’ın Düzce Köyü’nde gerçekleşen organizasyon, İzmir’de mimarlık okuyan öğrenciler tarafından düzenlendi. Buluşmaya aralarında akademisyenlerin, mimarların ve Mimarlık, İç Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Planlama, Endüstriyel Tasarım, Grafik tasarım gibi 37 farklı üniversitenin farklı bölümlerden öğrencilerin olduğu 160 kişi katıldı. Söyleşiler, sunumlar ve gezilerin yapılacağı, köydeki ilişkilerin incelenerek ... Read More »

Urla 2. Dönem Yelken Kursları Öğrencileri Sertifikalarını Aldı.. Selin’in anlattıkları:

Urla 2. Dönem Yelken Kursları Öğrencileri Sertifikalarını Aldı.. Selin’in anlattıkları: Koç’unun “Yelkencilik Eğitimi” sırasında aldığı bilgilerle ilgili sorulara , dramatize kabiliyetini kullanarak el ve kol hareketleri ile gayet başarılı cevaplar veren kurs Öğrencisi Selin Elmas, yaşının küçüklüğüne rağmen tedbirli olarak dönemi azimle kapatmasıyla dikkati çekti.. Milli Takımlara sayısız sporcular kazandıran, Baş Antrenör Gürbüz Arıkan(sporcuların deyimiyle KOÇ)ve ekibinin verdiği kurslarda ; ... Read More »

Balçova Teleferik güvenlik onayını aldı, Temmuz’da açılıyor…

Teleferik güvenlik onayını aldı, Temmuz’da açılıyor… İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yeniden kurduğu Balçova Teleferik Tesisleri’ndeki güvenlik testleri başarıyla tamamlandı ve uluslararası bağımsız sertifikasyon kuruluşundan gerekli onay alındı. Tepedeki mesire alanını da sil baştan yenileyen Büyükşehir, uluslararası sertifikasyon belgesinin gelmesinin ardından seferlere başlayacak. Körfez – baraj gölü manzarası ve muhteşem doğası ile kentin önemli bir dinlenme ve eğlenme alanı olan Balçova Teleferik ... Read More »

Satranç’da Çeşme Open, Türkiye’nin ‘en iyisi’ oldu

​​​​​​​​​23/06/2015 Çeşme Open, Türkiye’nin ‘en iyisi’ oldu Çeşme Belediyesi’nin düzenlediği 3. Çeşme Open, ELO puanı ortalamasıyla Türkiye şampiyonalarını bile geride bıraktı; Türkiye’nin en kaliteli satranç turnuvası oldu. Çeşme Belediyesi’nin Türkiye Satranç Federasyonu’nun (TSF) katkılarıyla düzenlediği 3. Çeşme Open Uluslarası Satranç Turnuvası altı gün süren çekişmeli müsabakaların ardından tamamlandı. Turnuvanın Tarihi Aya Haralambos Kilisesi’nde gerçekleşen ödül törenine Çeşme Kaymakamı İnci Sezer ... Read More »