15 Aralık 2017 Cuma
Son Haberler

Kategori Arşivi: Gençlik

Haber Aboneliği<

İYTE diğer Üniversiteler ve Gençlik ile ilgili her şey.

Hayalindeki okulu kazandı, teşekküre geldi

Urla 80. Gazi İlkokulu’ndan mezun olan Sude Naz Tekgöz, Urla Belediyesi Konsevatuarı’nın ücretsiz eğitimlerinden sonra Aydın Yüksel Yalova Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü’nü kazandı. Sude Naz Tekgöz, sınav hazırlığı için büyük destek gördüğü Urla Belediyesi Konservatuarına teşekkür etti. Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, bu amaçla ziyarete gelen genç öğrenciye başarısından dolayı madalya taktı, “Sizler bizim geleceğimiz olacaksınız. Belediye olarak çocuklarımızın ... Devamını Oku »

Gençlere Ödüllü Anaksagoras Resim Yarışması

    Ayın ışığının güneşten yansıdığını ilk söyleyen Urlalı hemşehrimiz, felsefeci, bilim adamı Anaksagoras’ı resimle kim daha iyi anlatacak?   Urla Felsefe Gönüllüleri, bilinen ilk filozoflardan, Urlalı olmasıyla kıvanç duyduğumuz Anaksagoras’ın resmini yapacak 20 yaşından gün almamış gençlerimizi yarışmaya davet ediyor.   Gençlerimiz, aşağıdaki örneğe ya da bazı kaynaklara bakarak kafalarında canlandıracakları ünlü filozofunresimlerini dijital olarak en son 10 Ekim ... Devamını Oku »

Din Dersi

Devamını Oku »

Dünya birincisi Gençler

    Pervin Kaplan Haber Türk haberi:   “Antalya TED Koleji’nden 10. sınıf öğrencisi Mehmet Can Dursun ile 11. sınıf öğrencisi İrfan Efe Boztepe, şeker hastalarının iyileşmeyen yaraları için atık yengeç ve karides kabuklarından yara bandı üretti. Projelerini TÜBİTAK’ın lise öğrencileri için düzenlediği bilim yarışmasına yolladılar. Ancak TÜBİTAK bölge jürisi, geçtiğimiz ocak ayında yaptığı değerlendirme toplantısında projeyi beğenmedi ve bölge ... Devamını Oku »

Cinsel Saldırıya Uğrayan Çocuklar İçin ‘Çim’ Kuruldu

Cinsel Saldırıya Uğrayan Çocuklar İçin ‘Çim’ Kuruldu Sağlık Bakanlığının koordinatörlüğünde, çocukların cinsel saldırılara karşı korunmasını sağlamak ve örselenmesini asgariye indirmek amacıyla Çocuk İzleme Merkezleri kuruldu. Sağlık Bakanlığının koordinatörlüğünde, çocukların cinsel saldırılara karşı korunmasını sağlamak ve örselenmesini asgariye indirmek amacıyla Çocuk İzleme Merkezleri kuruldu. Bu sayede cinsel saldırıya uğrayan çocuklar, yaşadığı korkunç olayı; kolluk kuvvetleri, adli merciler ve sağlık kurumlarında yaşadıklarını ... Devamını Oku »

Geleceğin mimarları Seferihisar’da buluştu

Geleceğin mimarları Seferihisar’da buluştu Ulusal Mimarlık Öğrencileri Buluşması bu yaz ‘Tasarım Köyü’ teması ile Seferihisar’da gerçekleşiyor.Seferihisar’ın Düzce Köyü’nde gerçekleşen organizasyon, İzmir’de mimarlık okuyan öğrenciler tarafından düzenlendi. Buluşmaya aralarında akademisyenlerin, mimarların ve Mimarlık, İç Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Planlama, Endüstriyel Tasarım, Grafik tasarım gibi 37 farklı üniversitenin farklı bölümlerden öğrencilerin olduğu 160 kişi katıldı. Söyleşiler, sunumlar ve gezilerin yapılacağı, köydeki ilişkilerin incelenerek ... Devamını Oku »

Urla 2. Dönem Yelken Kursları Öğrencileri Sertifikalarını Aldı.. Selin’in anlattıkları:

Urla 2. Dönem Yelken Kursları Öğrencileri Sertifikalarını Aldı.. Selin’in anlattıkları: Koç’unun “Yelkencilik Eğitimi” sırasında aldığı bilgilerle ilgili sorulara , dramatize kabiliyetini kullanarak el ve kol hareketleri ile gayet başarılı cevaplar veren kurs Öğrencisi Selin Elmas, yaşının küçüklüğüne rağmen tedbirli olarak dönemi azimle kapatmasıyla dikkati çekti.. Milli Takımlara sayısız sporcular kazandıran, Baş Antrenör Gürbüz Arıkan(sporcuların deyimiyle KOÇ)ve ekibinin verdiği kurslarda ; ... Devamını Oku »

Balçova Teleferik güvenlik onayını aldı, Temmuz’da açılıyor…

Teleferik güvenlik onayını aldı, Temmuz’da açılıyor… İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yeniden kurduğu Balçova Teleferik Tesisleri’ndeki güvenlik testleri başarıyla tamamlandı ve uluslararası bağımsız sertifikasyon kuruluşundan gerekli onay alındı. Tepedeki mesire alanını da sil baştan yenileyen Büyükşehir, uluslararası sertifikasyon belgesinin gelmesinin ardından seferlere başlayacak. Körfez – baraj gölü manzarası ve muhteşem doğası ile kentin önemli bir dinlenme ve eğlenme alanı olan Balçova Teleferik ... Devamını Oku »

Satranç’da Çeşme Open, Türkiye’nin ‘en iyisi’ oldu

​​​​​​​​​23/06/2015 Çeşme Open, Türkiye’nin ‘en iyisi’ oldu Çeşme Belediyesi’nin düzenlediği 3. Çeşme Open, ELO puanı ortalamasıyla Türkiye şampiyonalarını bile geride bıraktı; Türkiye’nin en kaliteli satranç turnuvası oldu. Çeşme Belediyesi’nin Türkiye Satranç Federasyonu’nun (TSF) katkılarıyla düzenlediği 3. Çeşme Open Uluslarası Satranç Turnuvası altı gün süren çekişmeli müsabakaların ardından tamamlandı. Turnuvanın Tarihi Aya Haralambos Kilisesi’nde gerçekleşen ödül törenine Çeşme Kaymakamı İnci Sezer ... Devamını Oku »

Limantepe’de Batık Osmanlı Gemisi Heyecanı

Geçtiğimiz yıl 17. yüzyıldan kalma Osmanlı savaş gemisinin bulunduğu İzmir’in Urla ilçesindeki Limantepe bölgesinde, kazı çalışmalarına tekrar başlandı. Batığın bulunmasıyla dikkat çeken Limantepe bölgesindeki çalışmalar ise Ankara Üniversitesi  öncülüğünde yürütülecek. “BATIK ÜZERİNDE YOĞUNLAŞACAĞIZ” Kazı Başkanı Prof. Dr. Hayat Erkanal çalışmalar hakkında bilgi vererek “Balkanlar ve Ege’de en eski yerleşim merkezi Limantepedir. Bu alanda 6 bin yıllık bir tarihi birikimin olduğunu biliyoruz. Geçen ... Devamını Oku »