20 Ekim 2014 Pazartesi
Son Haberler

Kategori Arşivi: Eğlence & Sanat

Haber Aboneliği<

Her türlü sanat ve eğlence.

Seferihisar’da 4. Koyun Keçi Panayırı

image

Seferihisar’da 4. Koyun Keçi Panayırı Kortej yürüyüşünün ardından Seferihisar Pazar Yeri’nde İzmir Valisi Mustafa Toprak, resmi kurum yöneticileri ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla panayırın açılış töreni gerçekleştirildi. Panayır nedeniyle getirilen ve özel olarak süslenen koyun ile keçiler atlı çobanlar tarafından Atatürk caddesinden kapalı pazar yerine kadar yürütüldü. Etkinlik kapsamında kurulan stantlarda üretici ve tüketicilere tarıma ilişkin konularda bilgi verildi. Koyun ... Devamını Oku »

4. Eski Ev Yeni Sanat Uluslararası Plastik Sanatlar Sempozyumu Sergi Daveti

image

4. Eski Ev Yeni Sanat Uluslararası Plastik Sanatlar Sempozyumu Sergi Daveti 4. Eski Ev Yeni Sanat Uluslararası Plastik Sanatlar Sempozyumu 15-22 Eylül tarihleri arasında Urla’nın Yağcılar Köyü’ndeki Urla Bağevi Butik Otel’de gerçekleşiyor. Almanya, İtalya, İngiltere, Danimarka, İran ve Türkiye’den 25 sanatçının katıldığı sempozyumun konusu ise mübadele. 500 bin Türk ve 1 milyon Yunanlı mübadilin psikolojik ve ruhsal yönüne yoğunlaşan sanatçılar, ... Devamını Oku »

Çeşme Ildır’da Festival- Şenlik

image

Ildır’da Festival- Şenlik 3. Erythrai – Ildır Kültür Şenliği geçtiğimiz günlerde gerçekleşti. Çeşme Belediyesi’nin destekleri ve Ankara Üniversitesi Erythrai kazı ekibi işbirliğiyle gerçekleşen festivalde Ildırlı kadınların ürünleri de Ildır girişindeki Cennettepe Kazı alanı önünde kurulacak pazarda festivale katılanlara sunuldu. Açılış konserinde Muammer Ketencoğlu ve Zeybek Topluluğu, Ege ve Trakya Türkülerini Cennettepe Kazı alanı köy girişinde sanatseverler için seslendirdi. Şenliğin ikinci ... Devamını Oku »

Urla AKM de yeni sergi

image

Yeni Sergisiyle Urla Akm Çiçek Açtı Urla’da sergilere, kurslara, söyleşi ve panellere ev sahipliği yapan Atatürk Kültür Merkezi’nin yeni konuğu Gül Arslanoğlu’nun “Yağlı Boya Resim Sergisi” oldu. Doğa temalı, çoğunluğu çiçeklerden oluşan sergiye sanatseverlerin ilgisi büyüktü. Açılışını Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar’ın gerçekleştirdiği sergiye Urla Belediye Başkan Danışmanı Belgin Hoşsu, İzmir Sanat Dostları Derneği Üyeleri, Urlalılar ve çok sayıda sanatsever ... Devamını Oku »

Prens Charles DÖTDil ameliyatı

İnternette dolaşan bir yazı 1983-87 Londra. Bir grup arkadaş ITVde yayınlanan haftalık siyasi eğlence programı “Who Dares Wins” (Cüret Eden Kazanır) izliyoruz. Yayın birden bire kesildi. Bir haber sunucusu ekrana geldi ve son derece ağır ve ciddi bir ifade ile bir son dakika haberi okudu: “Sayın seyirciler, biraz önce St. Anns hastanesinden aldığımız habere göre Prens Charles başarılı bir ameliyat ... Devamını Oku »

Urla Çeşmealtı’da “Tiyatro Sanat Evi” açıldı

image

“Tiyatro Sanat Evi” Urla’da açıldı Emekli Devlet Tiyatroları Sanatçısı ve müdürlerinden Cengiz Yılmaz ile Yönetmen Yardımcısı eşi Canan Yılmaz Urla’ya yeni bir Tiyatro Sanat Evi kazandırdılar. Çeşmealtı Güvendik Okul Caddesi’nde yer alan sanat evinin açılışına Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, 22. ve 23. Dönem CHP İzmir Milletvekili Bülent Baratalı, CHP Urla İlçe Başkanı Yusuf Baratalı ve tiyatro severler katıldı. Açılışı, ... Devamını Oku »

Yaz Sanatla Güzel

image

Yaz Sanatla Güzel Düzenlediği sanat etkinlikleriyle İzmir’in yaz gecelerine renk katan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu hafta da birbirinden renkli organizasyonlara imza atıyor. 27 Ağustos Çarşamba günü ve 28 Ağustos’ta ise Urla Cumhuriyet Meydanı’nda Sürgün İnek ve Düğün Dernek filmleri izleyicilerle buluşacak. Devamını Oku »

Piyano Ney

image

Mine Kıvrak – Umut M. Senturk – Greensleeves Greensleeves ‘i hiç bu kadar değişik ve güzel bir yorumla dinlemediğinizden eminim. Piyano Mine KIVRAK, Ney Umut Şentürk ve olağanüstü bir düzenleme… Devamını Oku »

Denizli Aksanı= Dengilizce

image

Sosyal medyayı kırıp geçiren bir BEP projesi Denizli aksanı ile yazılmış yazarı belli değil: BAĞIMSIZ EGE PROJESİ (BEP) İÇİN EGELİLEDEN DESTEK BEKLEYON Ben sıkıldım arkideş bu memleketten, yetti gari Egemiz için demokratik özerklik mi neyii, ondan taleb ediyom. Memlekette başkan seçiyola, bizim vergileeemizlen puropaganda yapayo, Yozgatlının, Kastamonulunun, Urfalının oylarıylan başımıza geliyo, bizi yönetiyola. Yetti gari ulen!!!!!!!!!!! Hasta etmen adama. ** ... Devamını Oku »

image

Amatör Tiyatro ve Sosyal Yardım gönüllüsü 22 kişinin kurduğu Işıltılı Replikler Tiyatro Topluluğu, toplumdaki duruşları, saygınlıkları ve yeteneklerini birleştirerek ‘tiyatro’ sanatının gücünü, keyfini ve etkisini önemli ve sürekli bir sosyal yardım kampanyasına dönüştürmeyi amaçlıyor. Geniş kitlelere ulaşmayı hedefleyen topluluk oyunlarını, EĞİTİM, SAĞLIK, KADIN, ÇOCUK, GENÇLİK, SOKAK HAYVANLARI, ÇEVRE, DOĞA ve diğer konularda hizmet veren Sivil Toplum Kuruluşlarına aktarmayı hedefiyor. İlk ... Devamını Oku »