21 Kasım 2014 Cuma
Son Haberler

Kategori Arşivi: Eğlence & Sanat

Haber Aboneliği<

Her türlü sanat ve eğlence.

Gelenekten Geleceğe Kaat-ı Sanatı

image

GELENEKSEL SANATLARA YENİ TEMSİLCİLER Yıllardır el sanatları eğitmenliği yapan Fadime Börekçi, Urla Halk Eğitim Merkezi’nde Kaat-ı eğitimi veren Ertuğrul Özkasnaklı ile tanışınca bu sanata merak satıyor. Ertuğrul Özkasnaklı’dan bu sanatı öğrenen Börekçi, kendini geliştirdikten sonra bu sanat dalının yaygınlaşması için Gaziemir Belediyesi Cumhuriyet Semt Evleri’nde kurs vermeye başlıyor. Kaat-ı Sanatını ‘Motifleri kesip farklı bir zemin üzerine kat kat yapıştırarak üç ... Devamını Oku »

Seferihisar’da ‘Turuncu’ Şenlik

image

Seferihisar’da ‘Turuncu’ Şenlik Satsuma cinsi mandalinasıyla ün yapan Seferihisar’da geleneksel hale gelen Mandalina Festivali bu yıl coşkuyla kutlandı. Sakin şehir Seferihisar’da bu yıl 15. kez düzenlenen Mandalina Şenliği, kortej yürüyüşüyle başladı. İzmir Valisi Mustafa Toprak da, Turuncu Festivale katılırken, birbirinden güzel mandalinaları cep telefonu ile fotoğraflayarak ölümsüzleştirdi. Vali Toprak yaptığı açılış konuşmasında, İzmir’in sanayi, turizm ve ticaretin yanı sıra tarım ... Devamını Oku »

Alaçatı’da Büyük Balık Rekoru

image

Alaçatı’da Büyük Balık Rekoru Çeşme Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen 8.nci Alaçatı Uluslararası Balıkçılık Turnuvası’nda mücadele eden iş dünyasının tanınmış isimleri, denizden rekor kırarak döndü. Çeşme Belediyesi’nin katkılarıyla bu yıl 8’ncisi düzenlenen Vodofone Red Alaçatı Uluslararası Balıkçılık Turnuvası’nın (Alaçati International Fishing Tournament) dördüncü ve son günü amatör balıkçılar, sabahın ilk saatlerinde çıktıkları balık avından 51 kiloluk Blue Fin cinsi orkinozla dönerek turnuva ... Devamını Oku »

Urla’da İlginç Defile 15 Kasım’da

image

Urla’da İlginç Defile 15 Kasım’da 1920’Lİ YILLARIN MODASI URLA’YA TAŞINIYOR IHA Urla’da düzenlenecek Genç Cumhuriyet’in Kadınları Defilesiyle, 1920’lerde Türk kadınının kıyafetleri farklı konseptlerle yansıtılacak. Cumhuriyet ve Atatürk günleri kapsamında Urla Belediyesi, Türk Kızılay’ı Urla Şubesi, Ege Üniversitesi Emel Akın Meslek Yüksek Okulu ve Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı iş birliği ile düzenlenecek olan “Genç Cumhuriyet’in Kadınları Defilesi” 15 Kasım ... Devamını Oku »

Çeşme’de ‘Unutulmaz’ konser

image

Çeşme’de ‘Unutulmaz’ konser Atatürk, sevdiği şarkılarla anıldı Çeşme Belediyesi’nin Aya Haralambos’ta düzenlediği anma konserinde Atatürk’ün sevdiği eserler, yer yer dinleyicilerin de dahil olduğu yüzlerce kişilik dev koro tarafından seslendirildi Atatürk’ün ölümünün 76’ncı yılı dolayısıyla Çeşme Belediyesi, Tarihi Aya Haralambos Kilisesi’nde “Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar” konseri düzenledi. Çeşme Kültür Sanat Derneği Türk Sanat Müziği Korosu’nun sahne aldığı konsere, Çeşme Kaymakamı İnci Sezer ... Devamını Oku »

Sanat Sokağı “kışa merhaba” diyor

image

Sanat Sokağı “kışa merhaba” diyor Yaz boyunca canlı müziği ile el işlerinden antikaya, resim sergilerinden hediyelik eşyalara kadar farklı ürünleri ile her kesime hitap eden Urla Sanat Sokağı “kışa merhaba” diyor. Tüm ürünleri ile kışa hazırlanan sokak sergi ve sanatsal etkinlikleri ile de sanatseverleri kış boyunca yalnız bırakmayacak. Sokakta yer alan Atatürk Kültür Merkezi de sokağın açık olduğu her pazar ... Devamını Oku »

Seferihisar’da 4. Koyun Keçi Panayırı

image

Seferihisar’da 4. Koyun Keçi Panayırı Kortej yürüyüşünün ardından Seferihisar Pazar Yeri’nde İzmir Valisi Mustafa Toprak, resmi kurum yöneticileri ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla panayırın açılış töreni gerçekleştirildi. Panayır nedeniyle getirilen ve özel olarak süslenen koyun ile keçiler atlı çobanlar tarafından Atatürk caddesinden kapalı pazar yerine kadar yürütüldü. Etkinlik kapsamında kurulan stantlarda üretici ve tüketicilere tarıma ilişkin konularda bilgi verildi. Koyun ... Devamını Oku »

4. Eski Ev Yeni Sanat Uluslararası Plastik Sanatlar Sempozyumu Sergi Daveti

image

4. Eski Ev Yeni Sanat Uluslararası Plastik Sanatlar Sempozyumu Sergi Daveti 4. Eski Ev Yeni Sanat Uluslararası Plastik Sanatlar Sempozyumu 15-22 Eylül tarihleri arasında Urla’nın Yağcılar Köyü’ndeki Urla Bağevi Butik Otel’de gerçekleşiyor. Almanya, İtalya, İngiltere, Danimarka, İran ve Türkiye’den 25 sanatçının katıldığı sempozyumun konusu ise mübadele. 500 bin Türk ve 1 milyon Yunanlı mübadilin psikolojik ve ruhsal yönüne yoğunlaşan sanatçılar, ... Devamını Oku »

Urla AKM de yeni sergi

image

Yeni Sergisiyle Urla Akm Çiçek Açtı Urla’da sergilere, kurslara, söyleşi ve panellere ev sahipliği yapan Atatürk Kültür Merkezi’nin yeni konuğu Gül Arslanoğlu’nun “Yağlı Boya Resim Sergisi” oldu. Doğa temalı, çoğunluğu çiçeklerden oluşan sergiye sanatseverlerin ilgisi büyüktü. Açılışını Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar’ın gerçekleştirdiği sergiye Urla Belediye Başkan Danışmanı Belgin Hoşsu, İzmir Sanat Dostları Derneği Üyeleri, Urlalılar ve çok sayıda sanatsever ... Devamını Oku »

Prens Charles DÖTDil ameliyatı

İnternette dolaşan bir yazı 1983-87 Londra. Bir grup arkadaş ITVde yayınlanan haftalık siyasi eğlence programı “Who Dares Wins” (Cüret Eden Kazanır) izliyoruz. Yayın birden bire kesildi. Bir haber sunucusu ekrana geldi ve son derece ağır ve ciddi bir ifade ile bir son dakika haberi okudu: “Sayın seyirciler, biraz önce St. Anns hastanesinden aldığımız habere göre Prens Charles başarılı bir ameliyat ... Devamını Oku »