23 Temmuz 2014 Çarşamba
Son Haberler

Kategori Arşivi: Eğlence & Sanat

Haber Aboneliği<

Her türlü sanat ve eğlence.

Seçim

seçim

Devamını Oku »

Necati Cumalı Edebiyat Ödülü Başvuruları Başladı

image

Necati Cumalı Edebiyat Ödülü Başvuruları Başladı Urla Belediyesi ile Cumalı-Seferis Gökyüzü Kültür ve Sanat Derneği işbirliğiyle Necati Cumalı Edebiyat Ödülü’nün bu yıl ikincisi düzenleniyor. Urla Belediyesi ile Cumalı-Seferis Gökyüzü Kültür ve Sanat Derneği işbirliğiyle Necati Cumalı Edebiyat Ödülü’nün bu yıl ikincisi düzenleniyor. Geçtiğimiz yıl şiir dalında yapılan yarışma, bu yıl öykü dalında gerçekleşecek. Yazın hayatına katkıda bulunmak, genç yazarları teşvik ... Devamını Oku »

Türkiye’nin ilk “Köy Tiyatroları Şenliği” başladı

Türkiye’nin ilk “Köy Tiyatroları Şenliği” başladı Urla Belediyesi 1.Ulusal Köy Tiyatroları Şenliği perdelerini açtı. Urla Belediyesi’nin organizatörlüğünde gerçekleşen şenlik coşkulu anlara sahne oldu. Usta tiyatroculardan Haldun Dormen, Abdullah Şahin, ve Asuman Dabak’ın da katıldığı Urla Jandarma Kavşağı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na gerçekleşen kortejinde Urla Belediye Başkanı, Opera Twins Didem-Sinem Balık Kardeşler ve köy tiyatroları oyuncuları hep birlikte yürüdüler. Urla Belediye Başkanı Sibel ... Devamını Oku »

Alaçatı’da bir piyano festivali

image

Herşey nedenlerle başlar. Neden Alaçatı? Neden piyano? Neden festival? Herkesten önce biz sorduk kendimize nedenleri. Aslında biz sadece hayallerimizin peşinden gittik. Hayaline sanatı, müziği, piyanoyu koyanların, sadece hayallerine inananların festivali olalım istedik. Çalışırken hayal etmeyi, hayal ederken ilham almayı, ilham alınca da üretmeyi seçtik. İstedik ki en çok hayal ettiğimiz en çok çalıştığımız ve en iyi bildiğimiz olsun. Çünkü biz ... Devamını Oku »

Tabipler Odası’nın Korkulu Rüyası UMA Açık Radyo’da!

image

UMA Acık Radyo’da! Urla Müzik Akademisi malum Tabipler Odasının korkulu rüyası. Rivayete göre hekimler Urla müzik Akademisine, haksız rekabet nedeniyle dava açacakmış. Müzik ile ölümsüzlüğü yakalamaya çalıştığı için. Hatta bir yetkili “bunların yaptığı vatan hainliği” demiş, “ellerinin hamuru ile ölümsüzlük işlerine karışıyorlar, hatta söylenene göre fetva bile almamışlar!” İşte eleştirilerin odağında olan ama tüm kritiklere rağmen de Urla’nın sessiz çoğunluğunun ... Devamını Oku »

Şiir Çevirisi-Zeki KIVRAK

O yaz

Devamını Oku »

“Mahurla” 24. Konserini Tarihi Malgaca Pazarı’nda verdi

image

Urla Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu “MAHURLA” 24. konserini Urla’da gerçekleştirdi. Mustafa Yaşar Koçyiğit yönetmenliğinde şarkılarını seslendiren MAHURLA “Anılarda Şarkılar Konseri” ile sanat müziği sevenlerin yüreklerine dokundu. Urla’nın tarihi Malgaca Pazarı’nda gerçekleşen konsere Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar da katıldı. Uyar etkileyici konserler için koro ve saz ekibini kutlarken, Şef Mustafa Yaşar Koçyiğit MAHURLA adına sanata verdiği destek için Uyar’a ... Devamını Oku »

3. Urla Samud Baba festivali yapıldı

image

Urla Sıraselviler Tekke Tepesi’ndeki 15.yy”dan kalan Samud Baba türbesinde 3’ncüsü düzenlenen Samud Baba Festivali yoğun ilgi gördü. Urla Belediyesi’nin Alevi Kültür Dernekleri Urla Şubesi ve Alevi Bektaşi Federasyonu İzmir Bileşenleri’nin desteğiyle düzenlediği 3. Urla Samud Baba Anma Festivali yapıldı. İki gün süren festivalin ilk günü adakların kesilmesi ve dedelerin duaları eşliğinde yapılan cem ile başladı. Cem sonrası konuklara etli pilav ... Devamını Oku »

Yassıcaada’da Deniz Keyfi Bir Başka!

image

Yassıcaada’da Deniz Keyfi Bir Başka! İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin çok uygun fiyatlarla günübirlik tatil hizmeti verdiği Urla’daki Yassıcaada tesisleri sezonu açtı. Popülaritesi her yıl biraz daha artan Yassıcaada, sezonun daha ilk hafta sonunda büyük ilgi gördü. Günübirlik tatilin merkezi, 8 Eylül’e kadar İzmirlileri Ege’nin mavi sularıyla buluşturacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin günübirlik tatil merkezi Yassıcaada, her yıl olduğu gibi bu yıl da ... Devamını Oku »

Ilıca Kültür ve Sanat Günleri

image

Ilıca Kültür ve Sanat Günleri 2014 “Ilıca bir sevdadır” 20 Haziran 2014 Cuma başlıyor! Çeşme Ilıca Kültür Ve Sanat Günleri Başlıyor Ilıca Kültür ve Sanat Günleri Ilıca Kültür Sanat ve Eğitim Derneği, Başkan Dalgıç’ı ziyaret etti Yeni kurulan Ilıca Kültür, Sanat ve Eğitim Derneği’nin beş kurucu üyesi, Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç’ı makamında ziyaret etti. Çeşme’nin cennet köşelerinden Ilıca’yı daha ... Devamını Oku »