5 Mart 2015 Perşembe
Son Haberler

Kategori Arşivi: Eğlence & Sanat

Haber Aboneliği<

Her türlü sanat ve eğlence.

Film Çekmek İçin Çeşme’yi Seçtiler

Film Çekmek İçin Çeşme’yi Seçtiler Demet Akbağ, Ata Demirer ve Sermiyan Midyat yeni filmin çekimleri için Çeşme’ye geliyor Demet Akbağ, Ata Demirer ve Sermiyan Midyat bahar aylarında çekimlerine başlayacakları yeni film için Çeşme’yi seçti. ‘Eyvah Eyvah’ serisi ile büyük izleyici kitlesine ulaşan Ata Dermirer, son dönemde ‘Hükümet Kadın’ filmleriyle büyük beğeni toplayan Demet Akbağ ve oyuncu – yönetmen Sermiyan Midyat’ın ... Devamını Oku »

Sinemamızın 100. yılı Yarımada’da kutlanmaya devam ediyor

Sinemamızın 100. yılı Yarımada’da kutlanmaya devam ediyor Türk Sinemasının 100.Yılı Seferihisar’da Kutlandı Seferihisar Belediyesi Yeni Kültür Merkezinde Türk Sinemasının 100. Yılı nedeniyle düzenlenen gecede 120 kişilik koro eski Türk filmleri müzikleri ile izleyicileri mest etti. Seferihisar Belediyesi Çocuk ve Gençlik Merkezi eğitmenleri Dilek Güney ve Fulya Sayarer’in öğrencilerinin oluşturduğu en küçük öğrencinin 7 en yaşlı öğrencinin 65 yaşında olduğu 120 ... Devamını Oku »

Urla’da müzikli geceler

image

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası(IZDSO)eşliğinde “Sihirli Flüt” olarak adlandırılan dünyaca ünlü flüt solisti Şefika Kutluer, Urla Hakan Çeken Kültür Merkezi’nde konser verdi. Urla Kaymakamlığı ve Urla Belediyesi işbirliği ile düzenlenen konsere; Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek ve Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Özdemir, Başkan Danışmanı Prof. Dr. Belgin Hoşsu, Belediye Meclis Üyeleri, Urla Jandarma Komutanı ... Devamını Oku »

Yeni yıla muhteşem konserle merhaba

image

Yeni yıla muhteşem konserle merhaba İzmir Devlet Opera ve Balesi, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu, EÜ Devlet Konservatuvarı, DEÜ Devlet Konservatuvarı ve TRT sanatçılarından oluşan Turkish Brass Ensemble Orkestrası ve 100 kişilik TOBAV Çocuk Korosu, Güzelbahçe Kültür Merkezi Tuncel Kurtiz Sahnesi’nde yeni yıl konseri verdi. Turkish Brass Ensemble Genel Sanat Yönetmeni Kenan Gökkaya’nın yönetiminde, Hikmet ... Devamını Oku »

Mahurla Nağmeleriyle Gönülleri Fethedecek

Mahurla Davetiyesini Görmek İçin Tıklayın Mahurla’nın Tarihçesi 1971 yılında Urla 12 Eylül İlkokulu Öğretmenler Odası’nda Nihat ÇAKIROĞLU, Şerafettin EKŞİ ve arkadaşları tarafından Urla Kaymakamlığı desteği ile çalışmalara başlamıştır. 1980′li yıllarda belediye bünyesine geçmiş ve o tarihten bugüne kadar Zülfikar ÖZGÜRENGİN, Nihat ÇAKIROĞLU, Ziya ALŞAN, Bedri KARADAĞ VE Ümit YAZCI gibi hocalar tarafından 2008 yılına kadar çalıştırılmıştır. Ocak 2008′den bugüne kadar ... Devamını Oku »

Necati Cumalı bu yıl Brass konseri ile de anıldı

Necati Cumalı Edebiyat Ödülü kapsamında, ödül töreninin ardından Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı Orkestrası öğrencileri ve öğretim görevlilerinden oluşan “Dokuz Eylül Brass” konseri Urla Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Jean Baily yönetimindeki “Dokuz Eylül Brass”, izleyenlerine 14 güzel eser seslendirerek, müzik ziyafeti yaşattılar. Urla Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Özdemir, “Dokuz Eylül Brass” grubu adına çiçeği şef Baily’e takdim etti. Devamını Oku »

Devlet Tiyatrosu, Güzelbahçe’de sahne kuruyor

image

Devlet Tiyatrosu, Güzelbahçe’de sahne kuruyor Halen Konak Sahnesi dışında İzmir’de sadece Narlıdere’de oyunlarını sergilediklerini söyleyen İDT Müdürü Oyman, Başkan İnce’ye Güzelbahçe Kültür Merkezi’ndeki yeni hizmete giren Tuncel Kurtiz Salonu’nda devlet tiyatrosunun oyunlarını sergilemek istediklerini belirtti. Başkan İnce de kültür ve sanata her türlü desteği verdiklerini ve bundan sonra da vermeye devam edeceklerini belirterek, “Konuyu hemen belediye meclisinin gündemine getireceğim ve ... Devamını Oku »

Sirk Ateşi Seferihisar’da

image

Uluslararası Avrasya Sirki, Seferihisar Belediyesi’nin katkılarıyla 10-11 Ocak tarihlerinde ısıtmalı çadırda muhteşem gösterilerini sunacak. Pazaryeri arkasına kurulacak ve iki gün boyunca devam edecek sirk, 12.00, 13.30, 15.00, 16.30, 18.00 ve 19.30 saatlerinde olacak. İp canbazlığı, parendebazlık, ateşbazlık, akrobatlık, kılıçbazlık, palyaçolar ve sihirbazlık gibi birçok gösteri dallarını bünyesinde barındıran Avrasya Sirkine ilginin büyük olması bekleniyor. Gösterinin ücreti ise öğrenciler için 10, ... Devamını Oku »

YORGO SEFERİS ART GALLERY, 1.YAŞINI YENİ SERGİ İLE KUTLADI

YORGO SEFERİS ART GALLERY, 1.YAŞINI YENİ SERGİ İLE KUTLADI IHA Urla Sanat Sokağı Derneği’nin “Sanatta Birinci Yıl Resim Sergisi” Yorgo Seferis ART Gallery’de açıldı. Açılışını Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar’ın yaptığı sergiye Urla Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Canan Balkır ve çok sayıda sanat sever katıldı. Suluboya, kat’ı, akrilik, yağlı boya, fotoğraf, karakalem çalışmalardan oluşan sergide; on üç sanatçının eserleri ... Devamını Oku »

Güzelbahçe Film Atölyesinde Ünlüler Geçidi

image

Güzelbahçe Film Atölyesinde Ünlüler Geçidi Güzelbahçe Belediyesi’nin açtığı kurslar arasında yer alan Film Atölyesi’ne devam eden öğrencilere ünlü isimler ders veriyor. Güzelbahçe Belediyesi Kameramını Zafer Ulufer’in yönetimindeki Film Atölyesi’ne devam eden kursiyerlere önce Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Ana Bilim Dalı Öğretim üyesi Prof. Dr. Alev Parsa, yine aynı üniversitenin İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümü Fotoğrafçılık ... Devamını Oku »