18 Aralık 2014 Perşembe
Son Haberler

Kategori Arşivi: Eğlence & Sanat

Haber Aboneliği<

Her türlü sanat ve eğlence.

6.Alaçatı Ot Festivali Gönüllülerini Arıyor,Teması Ebegümeci

Her geçen yıl isminden daha çok söz ettiren Alaçatı Ot Festivali’nin 6.sı 26 – 29 Mart 2015 tarihleri arasında tüm doğaseverleri buluşturacak. Alaçatı Ot Festivali Komitesinin yaptığı açıklamaya göre, Festivalin Teması ve tarihi belirlendi. 2015 yılında 6.sı düzenlenecek olan Alaçatı Ot Festivali’ 26 – 29 Mart 2015 Tarihlerinde gerçekleştirelecek. Ot Festivali Gönüllülerini Arıyor Alaçatı Kültür ve Sanat Derneği yaptığı açıklamada ... Devamını Oku »

Çeşme Kültür ve Sanat Derneği 20 yaşında..

Çeşme Kültür ve Sanat Derneği’nin adeta gelenekselleşen fasıl eşliğindeki yemeği bu sene Dalyanköy’de Cevat’ın Yeri’nde gerçekleşti. 250 kişinin katıldığı yemekte siyaset dünyasından sanat ve iş dünyasına kadar bir çok isim katıldı. Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Çeşme Belediyesi Belediye Başkan Yardımcısı Şakir Karadede, TRT Sanaçısı ve koro şefi Süleyman Saral, 70’li yıllarda Fenerbahçe ve Galatasaray’da oynamış olan milli futbolcumuz İsmail ... Devamını Oku »

“Monocrome Urla” klasik baskı yöntemi ile Fotoğraf Sergisi

“Monocrome Urla” klasik baskı yöntemi ile Fotoğraf Sergisi Urla Belediyesi’nin “Fotoğraf Sanat Evi” bu ay da sanatseverleri yepyeni bir sergi ile buluşturdu. Fotoğraftan resime, seramikten heykele kadar birçok alanda çalışmalar yaptığı “Art İzmir Atölyesi”ni kuran Erdinç Tekeli “Monocrome Urla” Fotoğraf Sergisi’ni Urla Fotoğraf Sanat Evi’nde açtı. Urla’nın çeşitli yerlerinde çektiği fotoğrafları klasik baskı yöntemi ile sergileyen Tekeli, “Monocrome” adıyla grinin ... Devamını Oku »

Urla’lıları bir araya getiren muhteşem nikah

Urla’lıları bir araya getiren muhteşem nikah Kısa bir süre öncesine kadar İnt.gazetemiz yarımada.org’un köşe yazarlarından, belediye meclis üyesi Urla’nın sevilen genç yüzü Çağlagül Özçelik Pazar günü, değerli genç doktor Muzaffer Tunç ile hayatını birleştirdi. Urla Bel. Bşk. Sibel Uyar genç çiftin nikahını kıyarken ” ilk defa bir meclis üyemin nikahını kıyıyorum, üstelik karşımda çok güçlü kuvvetli kalabalık bir şahitler gurubu ... Devamını Oku »

Mandalin Festivalinin İlgi Çeken Tanıtımı

Mandalin Festivalinin İlgi Çeken Tanıtımı Mandi İzmir Sokaklarında Menderes Belediyesi tarafından ilki düzenlenecek Gümüldür Mandalina Festivali’nin maskotu Mandi şehrin merkez noktalarında İzmirlilerle bir araya geldi. Vatandaşlara satsuma mandalini ikram eden Mandi, festivale de davet etti. Menderes Belediyesi tarafından 29-30 Kasım tarihleri arasında Gümüldür Pazaryeri’nde ilk kez düzenlenecek Gümüldür Mandalina Festivali öncesi festivalin maskotu Mandi İzmir sokaklarında vatandaşlarla buluştu. Şehrin merkezi ... Devamını Oku »

Gelenekten Geleceğe Kaat-ı Sanatı

GELENEKSEL SANATLARA YENİ TEMSİLCİLER Yıllardır el sanatları eğitmenliği yapan Fadime Börekçi, Urla Halk Eğitim Merkezi’nde Kaat-ı eğitimi veren Ertuğrul Özkasnaklı ile tanışınca bu sanata merak satıyor. Ertuğrul Özkasnaklı’dan bu sanatı öğrenen Börekçi, kendini geliştirdikten sonra bu sanat dalının yaygınlaşması için Gaziemir Belediyesi Cumhuriyet Semt Evleri’nde kurs vermeye başlıyor. Kaat-ı Sanatını ‘Motifleri kesip farklı bir zemin üzerine kat kat yapıştırarak üç ... Devamını Oku »

Seferihisar’da ‘Turuncu’ Şenlik

Seferihisar’da ‘Turuncu’ Şenlik Satsuma cinsi mandalinasıyla ün yapan Seferihisar’da geleneksel hale gelen Mandalina Festivali bu yıl coşkuyla kutlandı. Sakin şehir Seferihisar’da bu yıl 15. kez düzenlenen Mandalina Şenliği, kortej yürüyüşüyle başladı. İzmir Valisi Mustafa Toprak da, Turuncu Festivale katılırken, birbirinden güzel mandalinaları cep telefonu ile fotoğraflayarak ölümsüzleştirdi. Vali Toprak yaptığı açılış konuşmasında, İzmir’in sanayi, turizm ve ticaretin yanı sıra tarım ... Devamını Oku »

Alaçatı’da Büyük Balık Rekoru

image

Alaçatı’da Büyük Balık Rekoru Çeşme Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen 8.nci Alaçatı Uluslararası Balıkçılık Turnuvası’nda mücadele eden iş dünyasının tanınmış isimleri, denizden rekor kırarak döndü. Çeşme Belediyesi’nin katkılarıyla bu yıl 8’ncisi düzenlenen Vodofone Red Alaçatı Uluslararası Balıkçılık Turnuvası’nın (Alaçati International Fishing Tournament) dördüncü ve son günü amatör balıkçılar, sabahın ilk saatlerinde çıktıkları balık avından 51 kiloluk Blue Fin cinsi orkinozla dönerek turnuva ... Devamını Oku »

Urla’da İlginç Defile 15 Kasım’da

image

Urla’da İlginç Defile 15 Kasım’da 1920’Lİ YILLARIN MODASI URLA’YA TAŞINIYOR IHA Urla’da düzenlenecek Genç Cumhuriyet’in Kadınları Defilesiyle, 1920’lerde Türk kadınının kıyafetleri farklı konseptlerle yansıtılacak. Cumhuriyet ve Atatürk günleri kapsamında Urla Belediyesi, Türk Kızılay’ı Urla Şubesi, Ege Üniversitesi Emel Akın Meslek Yüksek Okulu ve Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı iş birliği ile düzenlenecek olan “Genç Cumhuriyet’in Kadınları Defilesi” 15 Kasım ... Devamını Oku »

Çeşme’de ‘Unutulmaz’ konser

image

Çeşme’de ‘Unutulmaz’ konser Atatürk, sevdiği şarkılarla anıldı Çeşme Belediyesi’nin Aya Haralambos’ta düzenlediği anma konserinde Atatürk’ün sevdiği eserler, yer yer dinleyicilerin de dahil olduğu yüzlerce kişilik dev koro tarafından seslendirildi Atatürk’ün ölümünün 76’ncı yılı dolayısıyla Çeşme Belediyesi, Tarihi Aya Haralambos Kilisesi’nde “Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar” konseri düzenledi. Çeşme Kültür Sanat Derneği Türk Sanat Müziği Korosu’nun sahne aldığı konsere, Çeşme Kaymakamı İnci Sezer ... Devamını Oku »