26 Nisan 2015 Pazar
Son Haberler

Kategori Arşivi: Eğlence & Sanat

Haber Aboneliği<

Her türlü sanat ve eğlence.

Yazarımız Zeki Kıvrak’dan Sevilen bir Y.Kemal Şiir Çevirisi

image

Epey önce yaptığım bir Yahya Kemal Şiir çeviri denemesini sizlerle pylaşmak istedim… Zeki KIVRAK LAST CHAPTER We are at the horizon of nonreturnable evening Time is too late, almost finish This is the last chapter, my life Let it go as you wish Although possible to imagine to come back to universe once again, We don’t want to be solaced ... Devamını Oku »

Urla Belediyesi Çalışanları Sahne Gurubu ilk Kez Seyirciyle

image

URLA BELEDİYESİ ÇALIŞANLARI TİYATRO GRUBU İLK KEZ SAHNE ALDI Urla Belediyesi tarafından ilk kez gerçekleşen, Urla Belediyesi Çalışanları Tiyatro Grubu Urla Atatürk Kültür Merkezi’nde “İşimizi de Sanatımızı da Yaparız” oyunu ile sahne aldı. Oyunu; Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Başkan Yardımcısı Hüseyin Özdemir, Belediye Meclis Üyeleri ve Urlalı tiyatroseverler izledi. İlk kez Urlalıların karşısına çıkan ... Devamını Oku »

Urla Barok Konseri Muhteşem İdi

Izmir Devlet Bale ve Senfonisi tarafından  Kaymakamlık Kültür merkezinde verilen Urla Barok konserinde halk çoştu. Barok kostümler giymiş olan  sopranolar yanı sıra bir basbaritonun da  piyano ve keman eşliğinde Fransızca ve Almanca barok türküler çağırdıkları konser yeni kaymakamın sanat konusunda ciddi olduğunu bir kez daha kanıtladı. Konserden sonra Çeşme ve Urla Kaymakamları  İnci Sezer  ve  Sefa Murat Demiryürek  sanatçılara çicek ... Devamını Oku »

Film Çekmek İçin Çeşme’yi Seçtiler

Film Çekmek İçin Çeşme’yi Seçtiler Demet Akbağ, Ata Demirer ve Sermiyan Midyat yeni filmin çekimleri için Çeşme’ye geliyor Demet Akbağ, Ata Demirer ve Sermiyan Midyat bahar aylarında çekimlerine başlayacakları yeni film için Çeşme’yi seçti. ‘Eyvah Eyvah’ serisi ile büyük izleyici kitlesine ulaşan Ata Dermirer, son dönemde ‘Hükümet Kadın’ filmleriyle büyük beğeni toplayan Demet Akbağ ve oyuncu – yönetmen Sermiyan Midyat’ın ... Devamını Oku »

Sinemamızın 100. yılı Yarımada’da kutlanmaya devam ediyor

Sinemamızın 100. yılı Yarımada’da kutlanmaya devam ediyor Türk Sinemasının 100.Yılı Seferihisar’da Kutlandı Seferihisar Belediyesi Yeni Kültür Merkezinde Türk Sinemasının 100. Yılı nedeniyle düzenlenen gecede 120 kişilik koro eski Türk filmleri müzikleri ile izleyicileri mest etti. Seferihisar Belediyesi Çocuk ve Gençlik Merkezi eğitmenleri Dilek Güney ve Fulya Sayarer’in öğrencilerinin oluşturduğu en küçük öğrencinin 7 en yaşlı öğrencinin 65 yaşında olduğu 120 ... Devamını Oku »

Urla’da müzikli geceler

image

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası(IZDSO)eşliğinde “Sihirli Flüt” olarak adlandırılan dünyaca ünlü flüt solisti Şefika Kutluer, Urla Hakan Çeken Kültür Merkezi’nde konser verdi. Urla Kaymakamlığı ve Urla Belediyesi işbirliği ile düzenlenen konsere; Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek ve Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Özdemir, Başkan Danışmanı Prof. Dr. Belgin Hoşsu, Belediye Meclis Üyeleri, Urla Jandarma Komutanı ... Devamını Oku »

Yeni yıla muhteşem konserle merhaba

image

Yeni yıla muhteşem konserle merhaba İzmir Devlet Opera ve Balesi, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu, EÜ Devlet Konservatuvarı, DEÜ Devlet Konservatuvarı ve TRT sanatçılarından oluşan Turkish Brass Ensemble Orkestrası ve 100 kişilik TOBAV Çocuk Korosu, Güzelbahçe Kültür Merkezi Tuncel Kurtiz Sahnesi’nde yeni yıl konseri verdi. Turkish Brass Ensemble Genel Sanat Yönetmeni Kenan Gökkaya’nın yönetiminde, Hikmet ... Devamını Oku »

Mahurla Nağmeleriyle Gönülleri Fethedecek

Mahurla Davetiyesini Görmek İçin Tıklayın Mahurla’nın Tarihçesi 1971 yılında Urla 12 Eylül İlkokulu Öğretmenler Odası’nda Nihat ÇAKIROĞLU, Şerafettin EKŞİ ve arkadaşları tarafından Urla Kaymakamlığı desteği ile çalışmalara başlamıştır. 1980′li yıllarda belediye bünyesine geçmiş ve o tarihten bugüne kadar Zülfikar ÖZGÜRENGİN, Nihat ÇAKIROĞLU, Ziya ALŞAN, Bedri KARADAĞ VE Ümit YAZCI gibi hocalar tarafından 2008 yılına kadar çalıştırılmıştır. Ocak 2008′den bugüne kadar ... Devamını Oku »

Necati Cumalı bu yıl Brass konseri ile de anıldı

Necati Cumalı Edebiyat Ödülü kapsamında, ödül töreninin ardından Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı Orkestrası öğrencileri ve öğretim görevlilerinden oluşan “Dokuz Eylül Brass” konseri Urla Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Jean Baily yönetimindeki “Dokuz Eylül Brass”, izleyenlerine 14 güzel eser seslendirerek, müzik ziyafeti yaşattılar. Urla Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Özdemir, “Dokuz Eylül Brass” grubu adına çiçeği şef Baily’e takdim etti. Devamını Oku »

Devlet Tiyatrosu, Güzelbahçe’de sahne kuruyor

image

Devlet Tiyatrosu, Güzelbahçe’de sahne kuruyor Halen Konak Sahnesi dışında İzmir’de sadece Narlıdere’de oyunlarını sergilediklerini söyleyen İDT Müdürü Oyman, Başkan İnce’ye Güzelbahçe Kültür Merkezi’ndeki yeni hizmete giren Tuncel Kurtiz Salonu’nda devlet tiyatrosunun oyunlarını sergilemek istediklerini belirtti. Başkan İnce de kültür ve sanata her türlü desteği verdiklerini ve bundan sonra da vermeye devam edeceklerini belirterek, “Konuyu hemen belediye meclisinin gündemine getireceğim ve ... Devamını Oku »