yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
1 Haziran 2020 Pazartesi
SON HABERLER
Güzelbahçe’de Zumba ilgi görüyor

Güzelbahçe’de Zumba ilgi görüyor

Güzelbahçe Belediyesi Spor Okulları’nda verilen ücretsiz “Zumba” dansına kadınlar büyük ilgi gösteriyor.

Güzelbahçe Belediyesi Spor Okulları’nda ücretsiz olarak verilen plates, aerobik ve tenisten sonra zumba eğitimlerine kadınlar yoğun ilgi gösteriyor. Kadınlar, son yıllarda dünyada adeta salgın hale gelen Latin dansı Zumba eşliğinde hem eğleniyor hem de fazla kilolarını atıp formda kalıyor. Belediye spor okulları bünyesinde faaliyet gösteren spor eğitmeni Esra Roşan zumba kurslarını hafta içinde Güzelbahçe Belediye Spor Salonunda ücretsiz olarak veriyor.

Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce ise Güzelbahçe’de sporu tabana yaymaya çalıştıklarını ve 7’den 70’e herkesin spor yapabilmesi için çaba sarf ettiklerini söyledi. İnce, spor okullarına devam eden bin 500’e yakın öğrenci olduğunu ve bunların basketbol, voleybol, futbol, tenis, aerobik, jimnastik başta olmak üzere çeşitli branşlarda kurs gördüğünü hatırlattı.

Zumba dansı nedir?
Dans -fitness çılgınlığı Zumba, ateşli Latin müziklerini egzotik dans ritimleri ve dinamik egzersiz hareketleri ile birleştirerek fit ve zinde bir görünüm sağlıyor. Zumba ile kalori yakmak ve kasları esnetmek hem çok kolay hem de çok eğlenceli. Çünkü, bu dansla sadece bel ve kalçalar değil vücuttaki tüm kaslar hareket ediyor, yağlar eriyor, kan basıncı dengeleniyor. Uluslararası egzersiz standartlarına uygunluğu Amerikan Spor Konseyi (ACE) ve Amerikan Aerobik ve Fitness Kuruluşu (AFAA) tarafından onaylanan Zumba’nın 35’ten fazla ülkede milyonlarca bağımlısı bulunuyor.

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*