yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
29 Mayıs 2020 Cuma
SON HABERLER
Gönül  Köprüsü Kuruluyor

Gönül Köprüsü Kuruluyor

Gönül  Köprüsü Kuruluyor

Yüce gönüllerden gönüllerimize köprü kuran Türkiye’nin Gönül filozofu Ahmet Inam.,Cuma Akşamı 18.30 Hakan Çeken’de bizlerle..
Gönül dostluğunu yaşamak isteyenlerle beraber, bekliyoruz..bu duyguyu yaşamayı öğreten hocamızı dinlemek bize bizi tekrar kazandırabilir..
Prof. Dr. Ahmet inam, bazı etkin çevrelere göre, Türkiye’nin tek gerçek akademik filozofu,şunları söylüyor:
“Gönül Felsefesi” sadece lafla söylenen değil yaşanan bir duygudur. Onu yaşamak gerekir,”
” Gönül’e ancak kendi dünyamızda ulaşabiliriz. Çünkü tam bize ait has bir sözcüktür; başka dillere çevrilmesi pek mümkün değildir. Gönül sadece kalp, aşk, şevk sözcükleriyle karşılanamaz; ondan çok daha zengin ve derindir. Dolayısıyla gönlümüzü keşfedebilirsek karşımıza inanılmaz ufuklar çıkabilecek…”
Felsefe asla felsefecilerin ve akademisyenlerin tekelinde değildir.” Diyor ve devam ediyor..
“Ben hakikat aşığıyım. Biz hakikat erleriyiz. Elbette bizden önce gelmiş alimlere saygı duyarız, hâşâ hiçbir zaman onlarla kavga etmeyiz; ama, onların sözlerini kafamızın bir tarafında tutar, yinede hakikat yoluna kendi başımıza ve kendi cehtimizle gitmek isteriz., felsefe hakîkati arar,.Ben de bu hakikati arama işini kendi kültürümden yapmaya çalışıyorum. Kendi kültürüm felsefi anlayışıma ışık tutuyor. Türkçe’yle ve Türkçe’den gelen masallarla, destanlarla, müzikle bu arayışı sürdürüyorum. Buralarda bize dair çok önemli hikayeler var. Ama aynı zamanda bütün insanlığa hitap ediyor.
Kültürümüzde bütün insanlığa verilecek çok önemli mesajlar olduğunu düşünüyorum. Topraklarımızda belki petrol yok ama felsefi bir hazine yatıyor.”

Şu anda gerçekten ihtiyacımız olan bu çok önemli mesajları alırken beraber olmaya ne dersiniz..

Hakkında Yasemin Tutal

Bir yorum

  1. Güzell.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*