yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
3 Temmuz 2020 Cuma
SON HABERLER
Gerekli Bir Açıklama – Muammer Argün

Gerekli Bir Açıklama – Muammer Argün

  

08.Eylül.2015 günü Ne Yazık Ki, Hatalı Bir Tespit, Oldukça Taraftar Bulmuştur” başlığıyla, Av. Cemil CAN adlı bir yurttaşın görüşleri, benim “SAPTAMALARIM” olarak sunulmuş. Bir müzip arkadaşın marifeti olsa gerek :). Arkadaş masum sayılabilir belki, yazı benim attığım bir re-tweet’en alınma.

Madem konu açıldı. Ben de kendi inancımı açayım. Bir arkadaşım,

        “Savaş ABD ile Türkiye arasında ise;
         AKP hükümeti, ABD üslerini koşulsuz olarak neden açmış olabilir?”  diye sormuştu.

       Sorunun cevabını tıpkı Analitik Geometri problemi çözer gibi arayacağız.  Bileşenlerini ayıracağız !

A- SAVAŞ TSK-ABD SAVAŞI :

* ABD Dış Bakanı “PKK özdeşi PYD için, “Savaşma yeteneği ve alan hakimiyeti olan KARA GÜCÜMÜZ” buyurdu.

* TSK; PKK’ yı CİDDİ şekilde vuruyor. PKK + özdeşi PYD’ nin zayıflaması, Akdenize açılan BOP projesinin çökmesi demek. Nitekim bugün EDELMAN, New York Times’ta “PKK operasyonları, PYD’ yi ZAYIFLATIYOR, buyurmuş.  TSK PKK’ yı çökertirken, ABD-AB-İsrail Projesi Akdenize açılan Kürt Devletini de önlüyor. Savaşta kaybeden ABD.

* Taşeron PKK’ nın kayıpları arttıkça, ABD ve yandaşları “ORANTILI GÜÇ KULLANMA” ve “BARIŞ BLOKU” ile TSK’ yı sınırlamaya çalışıyorlar.

         B- AKP HÜKÜMETİ ABD ÜSLERİNİ AÇTI  :

Bileşke kuvvet (sentez) iki FARLI YÖNDEKİ bileşen kuvvetlerin vektörel toplamı.

* Bir yandan (TSK + TC Devlet yapısı) bir yönde bileşen kuvvet olarak konumlanırken, BOP eşbeşkanlığına muhtevi AKP hükümeti, ÜS’ leri açma yönünde başka bir bileşen kuvvet olarak bir vakıa. Sonuçta BİLEŞKE kuvvet (Sentez) PKK’ nın ezilmesi oluyor.

Bu güne kadar bütün seçimlere “Analar ağlamasınla..” PKK’ ya ödün vererek, şehitsiz katılan AKP’ nin, her gün gelen şehit cenazelerinin gölgesinde, TSK’ nın PKK=ABD savaşından prim toplaması ne kadar olası ? Analitik Geometriye uygun mu  🙂 ?

Saygılar sunarım.

Muammer ARGÜN

Hakkında Mahmut Tolon

Bir yorum

 1. Yarımada Editör

  Kimden: Yarımada Editor
  Tarih: 12 Eylül 2015 08:52:00 GMT+3
  Kime: Muammer Argün
  Konu: yalnış anlaşılma için özür dileriz.

  Sayın Muamer Argun
  Yayınlanan yazı sizin tarafınızdan, açıklamasınz olarak gönderildi. Bir yayın organı olduğumuz içinde yazının yayınlanmak üzere gönderildiğini düşünerek ve sizin gibi saygı duyduğumuz bir kimlik tarafından gönderildiği için yayınladık.
  Bir yalnış anlaşılma oldu herhalde, yazıyı yazarı adıyla paylaşıp yayınlayarak düzeltme yönüne gidip hatamızı onarmak isteriz..
  Yalnış anlaşılma için özür dileriz, sizinde ifade ettiğiniz gibi masum bir durum ama aynı zamanda ilk paragrafı itibariyle şu anda ülkemizin içinde bulunduğu bir çok yalnış anlaşılmışlığa ışık tutacak “birlik” bilincinde bir Yazıyı bizimle buluşturduğunuz içinde teşekkür ederiz..
  iyi günler dileriz..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*