yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
4 Haziran 2020 Perşembe
SON HABERLER
Fotoğraf Sergisinde Urla Kapan Camiinde Osmanlı’nın ilk tablosu

Fotoğraf Sergisinde Urla Kapan Camiinde Osmanlı’nın ilk tablosu

Fotoğraf Sergisinde Urla Kapan Camiinde Osmanlı’nın ilk tablosu

Urla Fotoğraf Grubu 29 sanatçısı ile 3. sergisini açtı

Fotoğraf: Mehmet Emeç, Urla Kapan Camii Şadırvanı Osmanlı Sanat Tarihinde ilk Tablolaradan..
Tabloda Klezomenai Urla İskele’ nin eski hâli tasvir edilmektedir.. Urla Belediyesi Fotoğraf Sanat Evi her ay açtığı sergilere bir yenisini daha ekledi. Urla Fotoğraf Grubu’nun 29 sanatçısının fotoğraflarından oluşan “Karma Fotoğraf Sergisi” Urla Belediyesi Fotoğraf Sanat Evi’nde açıldı.

Fotoğraf severlerin yoğun katılım gösterdiği sergiye Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, CHP 22. Dönem İzmir Milletvekili Türkan Miçooğulları da katıldı.

Serginin Urla Fotoğraf Grubu’nun 3. karma sergisi olduğunu belirten Urla Fotoğraf Grubu’nun Kurucu Üyesi İlhan Devirim “Sergimizi grubumuz kurulduğundan bu yana çektiğimiz fotoğraflardan seçerek oluşturduk. Amatör ruhla çektik, amatörce sergiliyoruz” dedi. Urla Fotoğraf Grubu olarak sergiledikleri fotoğraflarını satışa çıkardıklarını belirten Devirim her bir fotoğrafa 200 TL belirledikleri satışın gelirini Urla Barbaros Çocuk Köyü’ne bağışlayacaklarını söyledi.

Bu anlamlı bağış için teşekkür eden Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar “Fotoğraflara baktıkça gözün görmediği neler varmış diyor insan. Bu fotoğraflara hayat veren Urla fotoğraf Grubu’nun tüm sanatçılarını tebrik ediyorum” diye konuştu.

Sergiyi gerçekleştiren 29 sanatçıya teşekkür belgelerini Başkan Uyar verdi. Bir ay boyunca açık kalacak sergi fotoğraf severleri bekliyor.

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*