yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
23 Ağustos 2019 Cuma
SON HABERLER
Felsefe’nin Gönlü Urla’daydı

Felsefe’nin Gönlü Urla’daydı

 

Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Felsefe Bölümü, Mantık Uygulama ve Araştırma Derneği ve Urla Felsefe Gönüllüleri işbirliği ile gerçekleştirilen II. URLA Felsefe Günleri, Urla’da ilgiyle karşılandı. Zaman zaman 200 den fazla izleyici tarafından  sunumlar Urit düğün salonunda gerçekleşti. Belediye geçen yıl pankartlarla sokaklarda duyururuyu yaparken bu yıl – herhalde seçim nedeniyle pankart asmadı. Düğün salonunda gönüllüler ses düzeninden wc lerdeki tuvalet kağıdına kadar ilgilendiler.

Bodrum, Muğla, Balıkesir ve İstanbul’dan gelen misafirler Urla’da kısmen evlerde ağırlandılar. Büyük bir çoğunluk çeşitli otellerde kaldı.

Her yaş grubundan katılımcının bulunduğu bu etkinlik, Urit Ses Salonu’nda söyleşi havasında gerçekleşti. Birçok konuşmacı, branş ve ilgilerine dayanarak felsefe ve insan arasındaki ilişkiye değindi. Doğa bilimleri ile felsefeyi bir araya getiren ve sosyal hayat ile ilişkilendiren konuşmacılar; yer yer kuantum, kozmos ve simülasyon, yer yer ise “İnsanlık nasıl sona erer? Nasıl mutlu yaşanır? Bilinç nedir?” gibi felsefi sorular ile beyin fırtınasına önayak oldular.  Dr. Mahmut Tolon ve İstanbul’dan Prof. Şafak Ural önderliğinde gerçekleştirilen Felsefe günlerinin önümüzdeki yıllarda da devamı kararlaştırıldı.

_MG_7826

Hakkında Editör

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*