yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
26 Mayıs 2020 Salı
SON HABERLER

Esnaf ve Sanatkarlar Borçlarınızı Yapılandırmakta Gecikmeyin

BORÇLARINIZI YAPILANDIRMAKTA GEÇ KALMAYIN

Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı, Yıllık aidat borçlarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin olarak getirilen hükümlerden yararlanmak isteyen üyelerin, Kasım 2014 ayı sonuna kadar Esnaf Odası’na bir dilekçe veya yazı ile başvuruda bulunmalarını hatırlattı.

İşyeri kapatılmış olsa dahi, 5362 sayılı yasanın 61. maddesinin 4. fıkrasında “kayıt ücret, kayıt esnasında yıllık aidat Nisan ve Ekim aylarında iki eşit taksitle ödenir. Oda kaydını sildiren üyelerin aidatı üye kaydının silindiği ay itibari ile alınır.” şeklinde ifade edildiğini belirten Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası yetkilileri, aidat borcu olan üyelerin gecikmeden odaya başvurmalarını istedi.

Ödenmesi gereken toplam borcun; birinci taksitinin 31 Aralık tarihine kadar ödenmesi gerektiğini hatırlatan oda yetkilileri, borcun peşin ödenmesi halinde toplam borçtan %10 oranında indirim yapılacağını söylediler.
Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası’ndan yapılan açıklamada, borçların ödenmesi gereken süre ve öngörülen sistem içinde kısmen veya tamamen ödenmemesi halinde; ilgililerin bu kanun hükümlerinden yararlanamayacağı vurgulandı.

Kaynak: Çeşme Güneşi

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*