yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
9 Temmuz 2020 Perşembe
SON HABERLER

Enginar Festivali Muhteşemdi Thales ile Bitti

Urla’nın Enginar festivali çok başarılı geçti. Yaklaşık bir milyon insan Urla’ya geldi.

Bu festival ülke basınında epeyce ses getirdi.  Çıkarılacak dersler kısaca: bir şehir çemberi artık yapılmalı yani şehrin içine girmeden Toptepe ve Urla sanayii üzerinden bir alternatif yol oluşturulmalı.

Bu yolun etrafında araç park yeri olarak yerler planlanmalı örneğin eski Çeşme yolu boyunca 500 araçlık park yerleri bu tür festivallerde açılmalı ve shuttle servisi ile tercihan elektrikli otobüslerle merkeze gidiş geliş planlanmalı.

Arasta boyunca Mustafa Kemal Paşa Caddesi için artık tek yön olma vakti geldi. Burası Urla’nın cazibesine cazibe katarak bir lokantalar ve cafeler sokağı olacaktır orta veya uzun vadede.

Yeni pazar yeri illaki festivale entegre edilmeli orası Cuma günü sinek avlıyordu.

Festival biterken Prof. Ali Karatay’ın konuşması ve yemek başarılı idi Felsefe gönüllüleri birkaç afiş bastırsaymışlar ilgi daha da yoğun olabilirdi. Sunumdan sonraki yemekte  Belediye Meclis üyesi Öğün Ünal Karatay!a bir Anaksagoras heykelciği sundu.  Yemekte kitapları bir milyon satış noktasına varan Canan Karatay tatlı yedi ve çok hoş bir atmosferde yeni Urlalı Vecdi Sayar’ın da bulunduğu yemekte gıdadan felsefeye varan güzel bir  sohbet edildi.

IMG_6327

 

Hakkında Mahmut Tolon

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*