yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
10 Nisan 2020 Cuma
SON HABERLER
Ekonomist Dr. Mahfi Eğilmez İEÜ’ye konuk oldu.

Ekonomist Dr. Mahfi Eğilmez İEÜ’ye konuk oldu.

Türkiye’nin önde gelen ekonomistlerinden Dr. Mahfi Eğilmez, “Ekonomik Görünüm: Türkiye ve Dünya” konulu bir konferans vererek İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin konuğu oldu.

İEÜ İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Fehmi Baklacı ve Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölüm Başkanı Doç. Dr. Gülin Vardar’ın konuşmalarıyla başlayan konferans, Prof. Dr. Cumhur Coşkun Küçüközmen moderatörlüğünde devam etti.

Dr. Mahfi Eğilmez, küresel sistemde ABD, Avrupa ve Çin’de yıllara göre ekonomik büyüme, enflasyon, işsizlik oranı, kamu borç stoku, bütçe dengesi ve cari denge gibi anahtar elementleri inceledikten sonra Türkiye’deki durumu dinleyicileriyle paylaştı. Dünyada ve Türkiye’de gerçekleşen politik değişikliklerin ekonomi üzerindeki etkilerini yine aynı başlıklar altında anlattı. Faiz ve enflasyon ilişkisini anlayabilmek açısından, Asur ve Hatti medeniyetlerinin Anadolu’da faiz kavramını ilk defa nasıl öğrettiğini açıkladı.

Soru-cevap kısmı ertesinde, İEÜ Rektörü Prof. Dr. Fatma Naciye Can Muğan, Dr. Mahfi Eğilmez’e plaket takdim ederek teşekkürlerini sundu.

Hakkında Deniz Şarman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Değerli Okuyucularımız,

Bizden haber almak isterseniz lütfen e postanızı paylaşın.

You have successfully subscribed to the newsletter

Kaydınız oluşturulurken bir hata gerçekleşti. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Yarımada.org Çeşme Seferihisar Güzelbahçe Urla Karaburun Haberleri will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.