yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
26 Mayıs 2020 Salı
SON HABERLER

Ekonomik Çözüm – Turizmci Erken Seçim İstiyor

Ekonomik Çözüm Turizmci Erken Seçim İstiyor

İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda dün kapılarını açan 8. Travel Turkey İzmir Fuarı’na çok sayıda yerli ve yabancı firmanın katılırken, Çeşme’deki 110 otel de Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) standında ziyaretçilerle buluştu. ÇEŞTOB Yönetim Kurulu Başkanı Veysi Öncel, turizmcilerin olumsuz yönde etkilenmemesi için 2015’in Haziran ayında yapılması planlanan milletvekili genel seçimlerinin daha erken bir tarihe alınmasını istediklerini söyledi.

Zarar veriyor
Öncel, Çeşme’de 2015 yaz turizm sezonu hazırlıklarına hızla devam ettiklerini ve buldukları her tanıtım fırsatını kaçırmadıklarını söyledi. Öncel, “İzmir’den sonra da 22-25 Ocak tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na katılacağız. Yurtdışında ise Hollanda ve Almanya’daki fuarlara katılacağız. Bu fuarlarda Çeşme’yi en iyi şekilde tanıtmaya çalışıyoruz” dedi. Gelecek yıl Haziran ayında yapılması düşünülen genel seçimlerinin zamanlama olarak yanlış bir tarihe denk geldiğini belirten Öncel, “Seçimin Haziran ayından önce yapılmasını istiyoruz. Sezon içinde yapılacak olan bir seçim bizim bütün sezonumuzu bölecek. Bu da turizmcilerimize zarar olarak yansıyacak. Bütün sene hazırlığımızı yapıyoruz ve bir seçimle hepsi boşa gidiyor. Daha önce de yaz sezonuna denk gelen seçimlerden dolayı turizmciler olarak yeterince zarar gördük” diye konuştu.

ULUSOY’DAN AVRUPA’YA MESAJ
“Gün gelir biz size vize koyarız”
30 ülkenin katıldığı Travel Turkey Fuarı, 8’inci kez kapılarını İzmir’de açtı. Fuarın partner ülkesi İtalya, vize kolaylığı konusunda kolaylık sağlayacağını söyleyerek Türkiye’yi Milano’da yapılacak EXPO’ya davet etti. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy da Avrupa ülkelerine vize mesajı göndererek, “Artık Türkiye müşteri bir ülke, gönderen bir ülke. Dost ülkelerin vizelerde yarattığı sorunları anlamakta zorluk çekiyoruz. Bizi kazanın, biz iyi bir müşteriyiz. Bize zorluk çıkarmayın, duvarları kaldırın, gün gelir biz size vize koyarız” dedi. Pazar gününe kadar sürecek Turizm fuarına Gambia Turizm Bakanı Benjamin Adam Roberts, İzmir Valisi Mustafa Toprak, Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, İtalya Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Ofisi Müdür Yardımcısı Filippo Manara da katıldı.

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*