yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
18 Ağustos 2019 Pazar
SON HABERLER
Ekmeleddin İhsanoğlu

Ekmeleddin İhsanoğlu

Ekmeleddin İhsanoğlu’nun İslam birliğine Başkan olmasını diplomatlarımız önerdi. İslam birliğinde Türkiye laik bir ülke olduğu için hep çekince koyarak katıldı. Ona ragmen başkan seçilmesi ise ülkemiz için diplomatik bir zafer. Başarı ile yönetti. Bilim tarihinde doktora yapması, kürsü başkanı olması da ayrıca liderlik vasıflarını artırır. Yabancı lisan bilgisini de isteyen küçümsesin, isteyen takdir etsin.

İhsanoğlu şahsen de tanıdığım zarif bir insan.

Komplo teorisi üzerine komplo teorisi kuran alaycı yaklaşımlar vs. ile “insanların ağzı torba değil ki büzesin” tabirinin ne denli gerçek olduğu da bir kez daha ortaya çıkıyor.

Yok, İslam birliğine zaten başkan olması bile “anayasaya” aykırı imiş. Yok, zaten Gül “İhsanoğlu’nu yerine aday olarak hazırlıyormuş”. Yok, hepsi büyük planların bir parçası imiş falan filan. Yok “Demirel giderayak CHP ye bir gol atmış” ! Hamaset yapılacaktır.

Hep Valilerin, hakimlerin, generallerin falan aday olmasına fazla alışmışız. Tanımayan da bir zahmet tanımaya gayret eder. Sonunda da oyunu paşa gönlü istediği gibi verir. Her vatandaş kendi bildiklerine göre kendi muhasebesini yapacaktır. Umuyorum adayların birlikte TV da konuştukları programlar da yapılır.

Muhalefet bir kez başarı ile gündem belirledi ve AKP biraz yanıt vermekte gecikti sanki. Onlar da adaylarını çok yakında açıklarlar ama o denli de kolay değil: Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan da olmak ta var.
Mahmut Tolon

Hakkında Mahmut Tolon

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*