yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
2 Haziran 2020 Salı
SON HABERLER

Ege hastaneden dönemedi

Urla’da evde oyun oynarken üzerine çaydanlık devrilen 8 yaşındaki Ege Durdu  ailesi tarafından hemen Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’ne götürüldü. Ağır yanık teşhisi konulan ve hayati riski bulunan minik çocuk Ege Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi.

“Bir tek hasta siz yoksunuz!”

Yanık ünitesinde kalan Ege’nin sırtına bacağından alınarak ameliyatla doku takviyesi yapılacaktı bu nedenle çocuğa “Bir gün boyunca su içirmeyin.” dendi. Bir süre sonra minik Ege, yanında refakat eden büyükannesine “Bacaklarım uyuşuyor.” gibi ifadelerde bulundu. Yaşlı kadın hemen hemşirelere haber verdi fakat hemşireler   “Bir tek hasta siz yoksunuz! Bekleyin.” gibi yanıtlarla oyaladılar. Sonrasında Ege ani bir şekilde vefat etti.  Cenazesi savcı tarafından incelendi ve İzmir Adli Tıp Morgu’na otopsi için gönderildi.

Ege’nin ölümü aileyi derinden sarstı. Hastanenin ihmalkar olduğunu iddia eden aile fertleri vakit kaybetmeden suç duyurusunda bulundu. Ege Durdu’nun amcasının sözleri çarpıcıydı, acılı amca “Yoğun bakım ünitesi pislik ve mikrop içinde, klima yok, vantilatörle soğutuluyor. Yeğenimle ilgilenilmedi, sağlıksız şartlarda virüs kaptı. Bu ölümde ihmal var. Sağlık Bakanlığı’na da şikayette bulunduk. Sorumlular cezalandırılmalı”  dedi fakat hastane yetkilileri bu durumu reddederek yanığın ileri derecede olduğunu söyledi. Olay hakkında soruşturma başlatıldı.

katre

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*