yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
23 Ağustos 2019 Cuma
SON HABERLER
E.Üni. Urla Denizcilik Meslek Yüksekokulu’nun ilk mezunları

E.Üni. Urla Denizcilik Meslek Yüksekokulu’nun ilk mezunları

Ege Üniversitesi Urla Denizcilik Meslek Yüksekokulu’nun ilk heyecanı

Ege Üniversitesi Urla Denizcilik Meslek Yüksekokulu coşkulu bir törenle ilk öğrencilerini mezun etti. 2013-2014 eğitim-öğretim döneminde eğitime başlayan Ege Üniversitesi Urla Denizcilik Meslek Yüksekokulu 27 öğrencisini mezun etmenin gururunu yaşadı.
Öğrencilerin 2 yıl boyunca ders gördüğü anfide gerçekleşen törene önceden belirlenmiş programı nedeniyle katılamayan Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar’ın yerine vekaleten Urla Belediye Başkan Danışmanı Prof. Dr. Belgin Hoşsu, akademisyenler, Urla’da bulunan sivil toplum örgütleri ve mezun olan öğrencilerin aileleri katıldı.
Meslek Yüksek Okulu olarak ilk mezunlarını vermenin mutluluğu ve gururunu yaşadıklarını belirten Ege Üniversitesi Urla Denizcilik Meslek Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Cengiz Metin Urla adını alarak açtıkları meslek yüksek okulunda denizlerimizden en yüksek düzeyde yararlanabilmek için 3 bölümde eğitim verdiklerini söyledi. Liselerin denizcilik bölümlerinden mezun olanların okul başarı puanlarına göre geçiş yapabildiği bir meslek yüksek okulu olduğunu söyleyen Metin, mezun olan öğrencilere bundan sonraki meslek hayatlarında başarılar diledi.
Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi’nden emekli öğretim üyesi olan Urla Belediye Başkan Danışmanı Prof. Dr. Belgin Hoşsu “Bu okuldan emekli öğretim üyesi olarak burada bulunmam ayrıca bir mutluluk benim için. Tüm öğrencilerimize şimdiden başarı dolu bir meslek hayatıdiliyorum. Üniversite anahtarı verir, o anahtarla kapıları açmak size düşer. Sizlerden buradaki öğretim üyelerinden kopmamanızı diliyorum. Çünkü aldığınız anahtarı nasıl kullanacağınız konusunda yol gösterici olan hocalarınız olacaktır” diye konuştu.
Diploma töreninin ardından sahnede yerini alan mezun öğrenciler, keplerini havaya atarak mezun olmanın coşkusunu yaşadılar.

FOTOĞRAF ALTI:
urla denizcilik myo5: Ege Üniversitesi Urla Denizcilik Meslek Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Cengiz Metin, 2013-2014 eğitim-öğretim yılı birincisi Ece Etkesen
urla denizcilik myo6: Urla Belediye Başkan Danışmanı Prof. Dr. Belgin Hoşsu, , 2013-2014 eğitim-öğretim yılı üçüncüsü Burcu Yılmaz

Hakkında Editör

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*