yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
14 Ekim 2019 Pazartesi
SON HABERLER
DADAŞLAR DENEYSEL ARKEOLOJİ ATÖLYESİNDE

DADAŞLAR DENEYSEL ARKEOLOJİ ATÖLYESİNDE

Sosyal farkındalık yaratmayı hedefleyen Arzu Karaahmetoğlu Yıldırım ile Doç. Dr. Levent Köstem’in ev sahipliği yapmasıyla Urla Köstem Zetinyağı Müzesi’nde gerçekleşen program kapsamında çocuklar bir günlerini 360 Derece Tarih Araştırmaları Derneği “Deneysel Arkeoloji” atölyesinde geçirdiler.

360 Araştırma Grubu yetkilisi Mualla Erkurt; Erzurum Tekman İlçesi Düzyurt Okulu öğrencileri Bölgede düzenlenen ve 30 takımın katıldığı ‘Dadaşlar Kodluyor Robotik Kodlama ve Proje’ Yarışmasında ‘EN İYİ İLHAM VERİCİ TAKIM ŞAMPİYONLUK ÖDÜLÜ’NÜ’ tek köy okulu olarak almışlar.
Bu güzel çocuklarımızı Sevgili Arzu Karaahmetoğlu Yıldırım İzmir de ağırlamak için seferber oldu. Bir çok kişi ve kurumun destek verdiği programda bir günü 360 Derece Tarih Araştırmaları Derneğimizin “Deneysel Arkeoloji” atölyesinde geçiren çocuklarımız ve öğretmenleriyle harika bir deneyim yaşadık. Onları kutluyor ve başarılarının devam etmesi için destekliyoruz.” dedi.

Doç. Dr. Levent Köstem ise kampa katılan çocuklar için sürdürülebilir bilimsel bir platform yaratıldığından söz ederek şöyle dedi;” Köstem Zeytinyağı Müzesi’nde bulunan, M.Ö 1000 yılı dönemlerine ait, deniz ticaretini anlatmak için yapılmış 15 metrelik teknenin projesini çizen ve yapım aşamasına destek veren 360 Derece Araştırma Grubu dün kamp çocuklarını ağırladı. Tekne projemizi çizen ve bizi yalnız bırakmayan Osman Erkurt ve Mualla Erkurt’a teşekkür ederiz. Eğer bu ufku geniş idealist insanları tanımıyor, yaptıkları muhteşem tekneleri ve o teknelerle yaptıkları yolculukları bilmiyorsanız biraz araştırmanızı tavsiye ederiz. Daha sonra zaten gidip görmek isteyeceksiniz.”

Hakkında Tayfun Özel

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*