yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
6 Haziran 2020 Cumartesi
SON HABERLER
CORONA URLA

CORONA URLA

Zabıtaya ne oldu? Tatil mi?

Malgaça pazarında Kasap dükkanı açmış. O da ne iki kişi çalışıyor ve maskeleri yok!

Kod gelmemiş vs.  Bezden maske yapmak o kadar mı zor?  Damlacık enfeksiyonu diye bir tabir var. Tabiri caiz ise mikro damlacık tam etin yani besi yerinin üstüne düşüyor Bu satıcı gençler taşıyıcı olsalar yandı gülüm keten helva.

Park sokak yanında Caminin karşısı veya Açıkhava kahvesinin önünde kamyon manav duruyor. Park yerini işgal bir yana bu dükkan iki misli artmış bedavadan.

 Sıkça görünen bir şekilde bir diğer manav Malgaça pazarının girişini işgal etmiş. Yazık değil mi diğer manavlara?  Belediye bunlardan para alıyor mu?

Maske işi önemli arkadaşlar. Maskeyi sen başkalarına bulaştırmamak için takacaksın  ve  başkaları da sana bulaştırmamak için .  Çözümü basit.   Politika yapıp , yazıp çizip yaygara yerine yap kendi maskenin tak. İki tane fazla yap komşuna ver.(https://mahmuttolon.wordpress.com/2020/05/02/corona-iki-tespit-testler-ve-maskeler/#more-7532 )

Hoş muhalefet nasıl her yerde olur olmaz kritik yapıyorsa iktidar da ayni durumda belediyelerin hayır yapmasını engellemek bu durumda  ayıp değil mi?

Pazar yeri kapatıldı. Çatı 4-5 metre yukarıda  güneşten yağmurdan koruyan bir alan. Maske takıldıktan sonra ne zararı var? Şimdi çok mu iyi bu çözüm?  Yetkililer yeni geçici Pazar yerini gidip gördüler mi? Tekrar açılsa Pazar yeri fena mı olur?

Sosyal mesafe (3 adım!)  ve  Maske (diğerlerini korumak için- onlar da seni korumak için takacaklar) el yıkamak (20 saniye)  bunu tekrar tekrar anlatmak lazım. Anlatanlar anlamayınca da oluyor bir curcuna. 20 saniye ne kadar sürer? İki kez Dandini dandini dasdana danalar girmiş bostana söyleyeceğin süre kadar. Kısa kesince yamuk oluyor kardeşler.

Hakkında ck

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*