yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
6 Haziran 2020 Cumartesi
SON HABERLER
Çeşme’ye Yeni Zabıta Arabaları

Çeşme’ye Yeni Zabıta Arabaları

Bütünşehir Yasası ile hizmet alanı genişleyen Çeşme Belediyesi’nin araç filosu da giderek artıyor. Çiftlik Mahallesi’nden Ildır Mahallesi’ne kadar geniş bir alanda hizmet vermekte olan Zabıta Müdürlüğü’nün araç sayısının yetersizliği nedeniyle, Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç’ın girişimleriyle alınan 3 yeni araç Zabıta Haftası’nda, Çeşme Zabıta Müdürlüğü’ne teslim edildi. Yeni alınan 3 araçla birlikte Çeşme Zabıta Müdürlüğü’nün araç sayısı 7’ye yükseldi. Ayrıca Zabıta Müdürlüğü’ne ait 8 adet de motorsiklet bulunuyor.

Törenler İzmir’de yapıldı
Her yıl 1-7 Ağustos tarihleri arasında kutlanan Zabıta Haftası etkinlikleri İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerde görevli personelin İzmir’de Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya geldiği törenle başladı. Törene genç zabıtaların yanı sıra İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan, Genel Sekreter Yardımcısı Erhan Bey ve Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Şemi Albat da katıldı.

Törende konuşan Şemi Albat, 150 yıllık tarihe sahip zabıta teşkilatının bundan 59 yıl önce polis teşkilatından ayrıldığını dile getirdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Teşkilatı’nın toplumun ihtiyaçlarını karşılama noktasında 30 ilçede başarıyla hizmet verdiğini belirten Albat, “Düne kadar 50 personelle görev yaparken, genişleyen sınırlarımız ölçüsünde bugün 434 kişilik bir personel yapısına ulaştık. Gelinen noktada zabıta, sadece işporta, trafik, işgaliye sorunları ile uğraşmamakta, göçle birlikte gelen sosyal sorunların da üstesinden gelmeye, toplumun kent kültürüne uygun davranışlar geliştirmesine yardımcı olmaya çalışmaktadır. Ancak bu görevlerini yaparken yeterli olmayan kanunlar ve mevzuat nedeniyle çeşitli zorluklar yaşamaktadır” diye konuştu.
kaynak; Çeşme haberleri

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*