yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
26 Mayıs 2020 Salı
SON HABERLER
Çeşme’ye yelkende kupa

Çeşme’ye yelkende kupa

Türk yelken sporuna önemli sporcular yetiştiren İzmir’in en köklü yelken kulüplerinden biri olan Çeşme Yelken İhtisas Kulübü, kupalarına bir yenisini daha ekledi.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen ve milli takım seçme kriterlerinden biri olan Gençlik ve Spor Bakanlığı Halit Narin Kupası yarışlarında, Çeşme Yelken İhtisas Kulübü sporcuları çok sayıda başarı elde etti. Olimpiyat sporcusu Mustafa Çakır, ‘Laser Sandart’ grubunda birinci olarak, kupayı almaya hak kazandı.

Çeşme Yelken İhtisas Kulübü’nün yanısıra kardeş kulüp Solo Yelken İhtisas Kulübü olarak da başarı ile geçen şampiyonada Optimist Genel Klasman’da Erdem Karagöz (Solo YGSK) 7., Optimist Junior Demir Dirik (Çeşme YYGSK) 10., Laser Standart’da Mustafa Çakır (Çeşme YGSK) Genel Klasmanda 1.ci ve Can Akdurak (Solo YGSK) Gençler 4.cüsü, Laser 4.7’de Toygar Elmas Genel Klasman 9.su (Çeşme YGSK) derecelerini elde ettiler.

Şampiyonaya Çeşme Yelken ve Solo Yelken olarak toplamda 17 sporcuyla katılan kulüpler yoğun yarış takvimi nedeni ile antrenmalarına hız kazandırdılar.

“Türkiye’nin En Köklü Kulüplerinden”
Kazandıkları başarıdan dolayı gururlu olduklarını dile getiren Çeşme Yelken İhtisas Kulübü Başkanı Özlem Akdurak; “Yelken camiasına çok sayıda sporcu yetiştiren, gençlere bu sporu sevdirmek amacıyla 30 yıldır başarılı çalışmalarıyla adından söz ettiren Çeşme Yelken Kulübü Türkiye’nin en köklü ve uluslararası spor kulüplerinden biridir. Başarılı sporcularımızla ve onları yetiştiren antrenörlerimizle ne kadar gurur duysak azdır” diye konuştu.

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*