yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
9 Nisan 2020 Perşembe
SON HABERLER
ÇEŞMELİ KADINLARA ZEYBEK KURSU

ÇEŞMELİ KADINLARA ZEYBEK KURSU

Çeşme Belediyesi tarafından ücretsiz olarak başlatılan Ege Yöresi Zeybek kursuna Çeşmeli kadınlar yoğun ilgi gösterdi. Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, “Zeybek bizim Ata dansımız. Atamız’ın en sevdiği dansı yaşatmak bizim görevimiz” dedi.

“Çeşme’de kışın da hayat var” sloganı altında başlatılan Pilates kursundan sonra şimdi de halk dansları kursları açıldı.

Sarı Zeybek Dans ve Sahne Sanatları Derneği 2. kademe halk oyunları antrenörü Onur Tabak eşliğinde Çeşme’nin kadın efeleri sahneye çıktı. Çeşme Belediyesi tarafından ücretsiz olarak düzenlenen Zeybek kursuna Çeşmeli kadınlar yoğun ilgi gösterdi.

Çeşme’de kültür, sanat ve spor ile kışın da hayatın devam ettiğini dile getiren Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran “Zeybek bizim Ata dansımız. Atamız’ın en sevdiği dansı yaşatmak ve gelecek nesillere bırakmak için belediye bünyemizde kadınlarımıza özel halk dansları altında Zeybek kursu açtık. Çeşmeli kadınlarımızın ilk dersten itibaren Zeybeğe gösterdikleri yoğun ilgi bizleri çok mutlu etti. Bu konudaki çalışmalarımız ilerleyen günlerde de artarak devam edecek” diye konuştu.

Zeybek kursunu gönüllü olarak veren Sarı Zeybek Dans ve Sahne Sanatları Derneği 2. kademe halk oyunları antrenörü Onur Tabak, “Zeybek bizim solo danslarımızdan birtanesi ve en görkemlisi. Kadınlarımızın zor zamanlardan geçtiği bu süreçte başkaldırının, isyanın, gururun ve dik duruşun simgesi bir dans olan Zeybek kursunu kadınlarımıza öğretmenin onurunu ve mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Değerli Okuyucularımız,

Bizden haber almak isterseniz lütfen e postanızı paylaşın.

You have successfully subscribed to the newsletter

Kaydınız oluşturulurken bir hata gerçekleşti. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Yarımada.org Çeşme Seferihisar Güzelbahçe Urla Karaburun Haberleri will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.