yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
26 Mayıs 2020 Salı
SON HABERLER

Çeşme’de Turizm sektörünün görkemli buluşması

Çeşme’de Turizm sektörünün görkemli buluşması

Turizm sektörünün görkemli buluşması başladı. 4 – 7 Aralık tarihleri arasında
organize edilen Travel Turkey İzmir Fuarı, 900’den fazla yerli, yabancı katılımcı ve turizm
profesyonelini buluşturdu. Fuara Çeşme’de 120 oteli temsil eden Çeşme Turizmciler ve Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) ve bazı seyahat acentaları da katıldı.

Partner illin Adıyaman, Partner Ülkenin ise İtalya olduğu fuarın açılışına Gambia Turizm Bakanı Benjamin Adam Robert, İzmir Valisi Mustafa Toprak, Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Başaran Ulusoy, İtalya Büyükelçiliği, Ekonomi ve Ticaret Ofisi Müdür Yardımcısı Filippo Manara, THY Pazarlama ve Satış Yurtiçi Başkanı Halil İbrahim Polat, Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Alexander Kühnel, Gambia Heyeti ve üst düzey bürokratlar, iş dünyası temsilcileri ve yurt içi ve yurt dışından birçok sektör profesyoneli ile çok sayıda davetlinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Sırada Hollanda ve Berlin Fuarları Var

Fuara katılan ÇEŞTOB Başkanı Veysi Öncel gazetemize yaptığı açıklamada 2015 yılının Çeşme turizmi için umut yılı olacağını belirterek; “2014’ü iyi rakamlarla geçirdik. Özellikle Ramazan’ın ikinci yarısından sonra, Çeşme çok güçlü bir şekilde adından söz ettirdi ve baş sıraya yerleşti. Sezonun hemen ardından dünyanın en büyük turizm fuarlarından biri olan Londra’daki turizm fuarına katıldık. Şimdi önümüzde Hollanda Fuarı var, daha sonra da ITB Berlin’e katılacağız. Yine İstanbul, EMİTT İstanbul Fuarı da katılacağımız fuarlar arasında.” dedi.
Haberler.com

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*