yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
4 Haziran 2020 Perşembe
SON HABERLER

Çeşme’de sebze üreticilerine”Ekolojik Tarım”eğitimi verilecek

Çeşme’de sebze üreticilerine”Ekolojik Tarım”eğitimi verilecek

Çeşme’nin sebze ihtiyacının önemli bölümünü sağlayan
Ovacıklılara, Ege Üniversitesi Ziraat Mühendisliği Fakültesi Öğretim
Üyeleri tarafından “Ekolojik Tarım Uygulamaları” eğitimi verilecek.

Çeşme Ortak Yaşam Platformu’ndan yapılan açıklamaya göre, 15 Aralık 2014 Pazartesi günü saat 18:00 – 20:00 arası Ovacık Köy Kahvesi’nde, Ege Üniversitesi Ziraat Mühendisliği Fakültesi Öğretim Üyeleri’nden Prof. Dr. Tayfun Özkaya ve Prof. Dr. Füsun Tezcan tarafından, “Sürdürülebilir Tarım Ekonomisi” ve “Doğa Dostu Bitki Koruma Yöntemleri” konusunda üreticilere bir eğitim semineri verilecek

Çeşme Ortak Yaşam Platformu,”Tarım alanlarımızda sürdürülebilir yegane yaşam tarzının ekolojik bilinçle, yani doğanın sağladığı koşullara ve döngülere göre gelişmiş yerel kültüre saygı ile sağlanabileceğine inanan Çeşme Ortak Yaşam Platformu ve Ovacık Köyü Muhtarlığı ile Ovacık’lı üreticiler ortaklaşa bir tarımsal kalkınma süreci üzerine çalışmakta” olduğunu duyurdu.

Ovacık Tarımsal Kalkınma Projesi adı verilen çalışma hakkında bilgi veren platform yetkilileri, “Projemizin amacı lezzetli ve nadide gıdalarımızı, şifalı bitkilerimizi, hayvanlarımızı yetiştiren ve besleyen topraklarımıza özenle bakmak, tarım alanlarımızı kaybetmemek için ekolojik, organik tarım uygulamaları ile üretimin katma değerini arttıracak üretici kooperatifi kurmak, bölgenin özel türlerinin korunması, yerele uyum sağlamış tohumlarla yapılacak ürünlerinin tanıtımı, tohum takas faaliyetleri ve çiftçiliği sürdürmenin huzurunu ve ekonomik katkısını sağlamaktır” açıklamasında bulundu.
Çeşme Güneşi

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*