yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
29 Mayıs 2020 Cuma
SON HABERLER

Çeşme’de 2. Türk-Arap Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı Açıldı

Çeşme’de 2. Türk-Arap Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı Açıldı

Türk-Arap ülkeleri İşadamları Derneği tarafından bu yıl 2’ncisi düzenlenen Türk-Arap Ülkeleri Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı, Çeşme’de başladı.

Türk-Arap Ülkeleri İşadamları Derneği (TURAB) tarafından bu yıl 2’ncisi düzenlenen Türk-Arap Ülkeleri Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı, Çeşme’de başladı. Fuarın açılış törenine 4 Büyükelçi, çok sayıda da diplomatik düzeyde temsilci katıldı.

TURAB tarafından bu yıl 2. kez düzenlenen Türk -Arap Ülkeleri Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı başladı. 400’den fazla iş adamının katıldığı fuarda 133 firma, ürünlerini tanıtma fırsatı buldu. Açılış töreninde kısa bir gösteri yapan Mehteran Takımı Arap iş adamları tarafından ilgiyle izlendi.

Fuarın açılış töreninde konuşan Filistin’in Ankara Büyükelçisi Nebil Maruf, fuarın yararlı sonuçlar getireceğini söyledi. Yıl sonu Türkiye’deki görevinin sona ereceğini de açıklayan Maruf, burada kaldığı dokuz yıl boyunca Türkiye’nin, Arap ülkelerine olan ilgisinin giderek arttığını gördüklerini ifade etti.

İzmir Valisi Mustafa Toprak da, dünyada nüfus artışına bağlı olarak, tarımsal ürünlerin beslenme ihtiyacındaki alternatifsizliğe dikkat çekti. Vali Toprak, stratejik öneme sahip olduğunu söylediği gıda sektörünün, ülkemizde çok ayrı bir önemle ele alınmakta ve çok daha özel bir değerlendirmeye tabi tutulmakta olduğunu ifade etti.
Kaynak: haberler.com

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*