yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
19 Ağustos 2019 Pazartesi
SON HABERLER
Çeşmealtı Gece Pazarı Yeniden Düzenlendi

Çeşmealtı Gece Pazarı Yeniden Düzenlendi

Urla’da “Çeşmealtı Gece Pazarı” keyiftir!

Çeşmealtı Gece Pazarı yeni düzenlemesi ile yaz sezonuna kapılarını açtı. Geçtiğimiz günlerde Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar’ın Çeşmealtı Gece Pazarı esnafı ile yaptığı toplantı sonrasında, esnafın istekleri doğrultusunda düzenlediği Gece Pazarı, muhteşem bir kalabalıkla açıldı.
Açılışını Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar’ın yaptığı gece pazarı ilk günden cıvıl cıvıl bir kalabalığı ağırladı. Konuşmasını yaparken duygusal anlar yaşayan Uyar “Burası benim doğduğum, büyüdüğüm yer. Benim için ayrı bir önemi olan bu pazardan dilerim her geçen kişi mutlu olsun, her esnaf 1 kuruş fazla kazansın” dedi. Gece Pazarı’nın Urla’nın tanıtılmasında ve ekonomik kalkınmasında çok önemli bir yere sahip olduğunu belirten Uyar “Keyifli bir akşam geçirmek isteyen herkesi denizin kıyısındaki bu otantik pazara davet ediyoruz” dedi.
SOKAKLAR URLA KOKUYOR
Sokak isimlerinin “üzüm, bardacık, zeytin, enginar, kınalı bamya ve hurma”gibi Urla’da yetişen ürünlerden oluşturulan pazar, esnafın ürünlerini her gece taşımadan, bırakabileceği kapalı stantlar şeklinde düzenlendi. Esnafa üzerinde sokak ismi, tezgah numarası ve faaliyet konusunun bulunduğu satış belgeleri verildi. Ortalama 180 standın bulunduğu, ziyaretçilerine yiyecek, giyim, takı, ayakkabı, oyuncak, hediyelik eşya gibi çok çeşitli bir yelpazede hizmet sunan Çeşmealtı Gece Pazarı panayır görüntüsü ile misafirlerine hem keyifli saatler yaşatıyor hem de geniş ürün yelpazesiyle tüm ihtiyaçları karşılıyor.
Yaz sezonu boyunca açık kalacak Pazar hafta içi; 14:00-02:00, hafta sonu da 19:00-02:00 saatleri arasında hizmet vermeye devam edecek.

Hakkında Editör

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*