yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
29 Mayıs 2020 Cuma
SON HABERLER
Çeşme TOKİ evleri, bilgilendirmeye devam..

Çeşme TOKİ evleri, bilgilendirmeye devam..

Çeşme TOKİ evleri, bilgilendirmeye devam
2gün önce verdiğimiz haberede delen bilgiler doğrultusunda sizlere aktarımda bulunacağımızı söylemiştik.. Aldığımız bilgiler aşağıdaki gibidir..
Millet vekili Rıfat Sait’ bildirdiğine göre:
“Söylenenlerin aksine, 450 bin metrekare alanın sadece yüzde 20 kadarına bina inşaatı yapılacak. Diğer bölümler ise park bahçe, sağlık tesisi, yol, kamusal ve sosyal alan, kreş, ilköğretim okulu, orta öğretim okulu, lise, cami, spor tesisleri, pazaryeri ve site içi otopark gibi ortak kullanım alanlarını kapsamakta. Bugün için bir tane dikili ağaç olmayan araziye çoğu zeytin ağacı olmak üzere 30 bin fidan dikilecek. Ağaç boyunu geçmeyen binaların yer aldığı proje kapsamında, 3+1 ve 2+1 tipinde, zemin + 3 kat olmak üzere toplam bin 584 konut yapılacak. Tüm altyapı ve kamusa, sosyal tesisler aynı zamanda bitirilmiş olarak noter huzurunda yapılacak çekilişle hak sahiplerine teslim edilecek.
Sait, yaptığı açıklamada, TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan’ı makamında ziyaret edip, yeni görevinde başarılar dilediğini kaydetti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda Çeşme mimarisiyle uyumlu, örnek bir toplu konut projesinin Çeşmeli dar gelirli vatandaşlara kazandırılacağını belirten Sait, açıklamada şu ifadelere yer verdi:

TOKİ’den ev sahibi olabilmek için gerekli şartlar hakkında da bilgi veren Sait, “Söylenenlerin aksine TOKİ konutlarına başvuru için aranan temel şartlar; TC vatandaşı olmak, Çeşme nüfusuna kayıtlı olmak veya son 5 yıldır Çeşme’de ikamet ediyor olmak, çocuklu dul bayanlar hariç 25 yaş üzeri olmak, tüm aile fertlerinin geliri 2 bin 600 lirayı aşmamak, üzerine belirli koşulları taşıyan tapulu malı olmamak. Burada Çeşme’de yaşamı paylaşan dar gelirli vatandaşlarımız gözetilmiştir” diye konuştu.

Sait, CHP’li belediyenin Çeşme’de TOKİ evlerine itiraz ettiğini ve mahkemeye taşıdığını hatırlatarak, “Onlar aslında TOKİ evlerine değil halka karşılar, halka karşı bir halk partisi. Mimarlar odası ve Şehir Plancıları odası da ideolojik davranarak CHP’ye destek verdi” dedi.
AA

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*