yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
6 Haziran 2020 Cumartesi
SON HABERLER
ÇEŞME OTELCİLER BİRLİĞİ SEZONA NASIL HAZIRLANIYOR

ÇEŞME OTELCİLER BİRLİĞİ SEZONA NASIL HAZIRLANIYOR

Son bir haftadır Pandemi süreci nedeniyle zorunlu iş durdurma engeli ile ciddi sıkıtıya giren Turizm sektörü için Bakanlıklardan peş peşe yeni süreçteki uygulamalar hakkında açıklamalar geliyor.

Bu açıklamalar çerçevesinde bende Yarımadamız da sektör temsilcisi ve Çeşme Otelciler birliği Başkan yardımcısı sevgili Dostum Gökçe Kesikçiler Buğday ile yaptığım görüşme sonucu Birlikleri adına hazırlıklarını ve düşüncelerini aldım.

Biz Çeşme Otelciler Birliğindeki Otelciler olarak 2020 Sezonunu Haziran başında açabilmek için Otel içindeki Hijyen, Kural  ve Standartlar üzerine hazırlıklarımıza başladık.. 

Çalışan Kadromuzu en sağlıklı şekilde bu sürece hazırlamak ve bilinçlendirmek maksatlı İç Eğitimlere başlıyoruz..

Bu meyanda Otelde İlk karşılamadan.. Oda Hijyenine ve Yiyecek & İçecek standartlarına kadar her hususta gerekli çalışmalara başladık…

Çeşme, oksijen oranının yüksekliği, mavi bayraklı plajları ve Yüksek standartta  Yiyecek ve servis kalitesi ile İç turizmde öncü bölgelerden biri olacak diye ümit ediyorum. TURİZM Bakanlığımızın duyurduğu Sertifika standartları açıklandığı vakit bu hususta da hazırlıklarımızı  ve başvurularımızı yapacağız..

Katlarda, Odalarda, Mutfak larda ve Yiyecek & İçecek Servisi hususunda zaten uygulamalarımız hep hijyen ve kalite standartlarına uygun idi..şimdi çok  Daha hassas davranacağız.. Tedbirleri en yüksek düzeyde tutacağız..

Diğer taraftan Oteller misafirin huzur bulduğu, dinlenmek, denize girmek, keyifli zaman geçirmek istediği yerler o sebeple bu kuralların Uygulanabilir olması da çok mühim…

Ben Güzel ülkemizin ve İzmir – Çeşme bölgelerimizin hem Dünya da Turizm  anlamında hem de Türkiye içinde İç Turizm de  avantajlı olduğunu düşünüyorum… 2021 Türkiye nin Turizm de parladığı bir Yıl olacak..”

Çeşme Otelciler Birliği Başkan Yadımcısı

ONTUR Otelleri Genel Müdürü ,

GÖKÇE KESİKÇİLER BUĞDAY

07.05.2020

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*