yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
23 Ağustos 2019 Cuma
SON HABERLER

Çeşme-İzmir Otobanına Altınordu’dan 1500 Fidan

Çeşme-İzmir Otobanına Altınordu’dan 1500 Fidan

Altınordu Kulübü’nden yapılan açıklamada, kulübün Ege Oman Vakfı ile imzalanan protokol çerçevesinde Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü-Ege Orman Vakfı işbirliğinde devam eden otoban ağaçlandırmalarına 1500 fidan bağışlayarak destek verdiği belirtildi.
Altınordu Otoban Ağaçlandırması’nda düzenlenen fidan dikim töreninde konuşan kulüp başkanı Seyit Mehmet Özkan, işin başının fidanları dikmek olduğunu, fidanların hemen ağaç olmadığını kaydetti.

Özkan, fidanların büyümesi için yılların geçmesi gerektiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:
“Futbolda da aynen böyle. İnsanlar, sizin hemen büyümenizi istiyor. Ama zamanından önce kimse büyüyemez. Gübre, su, beslenme, sevgi, saygı. Bunların hepsiyle birlikte büyüyeceksiniz. Bu orman da sizlerle birlikte yeşerip büyüyecek. O yüzden, bu uzun vadeli bir iş. Gelin bu ülkede hem orman hem de gerçek profesyonel futbolcular yetiştirelim, ikisinin de birbirinden farkı yok.”
Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol da çok güzel bir buluşmanın greçekleştiğini belirtere, “Bir İzmirli olarak Altınordu’nun başarılarından gurur duyuyoruz. İzmir’e gerçekten çok güzel şeyler kazandırıyor. Sadece futbola değil, doğaya da katkı sağlıyorlar” diye konuştu

Hakkında Editör

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*