yarimada.org yarimada.org yarimada.org
yarimada.org yarimada.org yarimada.org
10 Ağustos 2020 Pazartesi
SON HABERLER
Çeşme Esnaf Odası Siyaset Üstü Kalacak

Çeşme Esnaf Odası Siyaset Üstü Kalacak

Çeşme Esnaf Odası Siyaset Üstü Kalacak

Uzun yılların ardından ilk kez üç iddialı adayla seçime gidildi. Adaylardan Kadir Gürsel Karakurt tüm partilerden temsilcilerle oluşturdukları yönetim kurulu sayesinde partiler üstü bir hizmete talip olduklarını söyledi.

Odaya kayıtlı her esnafın başları üzerinde yeri olduğunu, kimseye siyasi görüşü nedeniyle farklı muamele yapılmayan bir esnaf odası özlemini gerçekleştirmek istediklerini belirten Karakurt, “Biz bağımsızız. İçimizde hem CHP’lisi, hem AK Parti’lisi, hem de MHP’lisi var. Biz tüm esnafı temsil ediyoruz. Bizim partimiz ‘Ekmek Partisi’. Esnafın işine siyaset karışmaması lazım. Özellikle de hiç kimsenin kendi siyasi kariyerleri için esnaf odasını bir araç olarak görmemesi gerekir. Biz kendimizi siyasetten tamamen soyutlayarak, şu ana kadar tespit ettiğimiz bazı eksikleri gidermek için esnaf adına yola çıkıyoruz. Örneğin odamızın bir tane sözleşmeli avukatının yok. Bu ilk öncelikli konumuz olacak. Çünkü esnaf zaman zaman işiyle ilgili sorunlar yaşıyor. Bunu çözecek olan avukatlardır” diye konuştu.

GENİŞ KATILIMLI DANIŞMA KURULU OLUŞTURACAZ
Çeşme esnafının isteklerinin en sağlıklı bir biçimde dile getirilmesi ve sorunların aktif bir şekilde çözülebilmesi için, her meslek grubundan odaya kayıtlı üye sayısı oranında temsilcinin olacağı, geniş katılımlı bir danışma kurulu oluşturmayı planladıklarını belirten Kadir Gürsel Karakurt sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bu kurul sıklıkla bir araya gelecek. Her 15 günde bir esnafı ekmek teknesinde ziyaret edecek ve sorunları yerinde saptayacak. Ayrıca turistik bir bölge olmamız nedeniyle, her yıl sezona girerken esnaf arkadaşları toplayıp önerilerini alacağız. Buradan çıkacak güncel tavsiye kararlarını yerel yöneticilere aktaracağız. Çeşme’nin en büyük sorunlarından biri de vergi mükellefi olmayan, kaçak ve seyyar çalışanlar. Bu da Çeşme esnafına zarar vermekte. Biz mutlaka üstüne gideceğiz. Tüzüğümüz ve kanunlar çerçevesinde bir kaçak ihbar hattı oluşturup kaymakamlık, belediye ve vergi dairesiyle iş birliği yapacağız.”
ESNAFIN KARARINA SAYGIMIZ SONSUZ
Tüm esnafı temsil eden çok iyi bir liste oluşturduklarını vurgulayan Karakurt, kendilerini mesleklerinde kanıtlamış arkadaşlarıyla bir ekip çalışması gerçekleştireceklerini, hiçbir zaman bireysel şovlara tenezzül etmeyeceklerini ifade ederek, “Diğer iki aday arkadaşımız ile birlikte Çeşme esnafı için en iyisini istiyoruz. Ama biz esnafımıza daha faydalı olacağımıza inanıyoruz. Söz artık esnafımızda. Verecekleri karara saygımız sonsuz” dedi.

Hakkında Yasemin Tutal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*